Meble z wysokim połyskiem, do kuchni jak i do salonu, biją rekordy popularności sprzedaży w ostatnich latach. Elegancja i piękno ustępuje ich funkcjonalności. Efekt lakierowania na meblach może być uzyskany poprzez lakierowanie, folie poliestrowe, laminaty, akryle. W zależności od rodzaju ,,błysku” jaki wybierzemy, meble, nie będą mniej lub bardziej odporne na czynniki zewnętrzne (światło słoneczne, wilgoć, zarysowania). 

Zalety frontów lakierowanych

producent frontów lakierowanychFronty lakierowane mają wysoka odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Producent frontów lakierowanych zadbał o to, aby były odporne na zarysowania oraz obicia podczas standardowego użytkowania kuchni. Nie ma ryzyka, że pod wpływem pary i gorąca blat odkształci się lub spuchnie. Meble z wysokim połyskiem świetnie czują się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. stanowią dobre rozwiązanie dla małych przestrzeni, gdyż odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń. Estetycznie wyglądają nie tylko drzwiczki kuchenne, ale również drzwiczki w szafce łazienkowej otwierane na dotyk. Dzięki niezliczonej palecie kolorów możemy stworzyć wyjątkowe meble, których wykończeniem będą stylowe uchwyty. Gładkie, błyszczące fronty są popularne w nowoczesnych meblach, a jeśli wydają się one zbyt nudne, to urozmaici je elegancka gałka. Frezowanie zwiększa walory estetyczne frontów. Frezowane fronty lakierowane są głównie stosowane w meblach stylizowanych, skandynawskich jaki tradycyjnych. Najczęściej są one spotykane w kuchni (drzwiczki) oraz na dużych meblach lub o wyraźnym stylu. Fronty oszklone ze szprosami podnoszą walory dekoracyjne mebla. Dzięki podziałowi szyb na mniejsze części cały front ma większą sztywność i wygląda o wiele bardziej atrakcyjnie. Szklane fronty są głównie stosowane w kredensach, szafkach kuchennych, witrynach i stylowych biblioteczkach. Niektórzy klienci decydują się na zamontowanie podszafkowych lamp LED, które dodają pomieszczeniu uroku i blasku.

Meble lakierowane lubią wnętrza minimalistyczne i nowoczesne. Są dobrym rozwiązanie dla małych przestrzeni, ponieważ znakomicie odbijają światło – tym samym optycznie powiększają pomieszczenie. Ich uniwersalność, sprawia że wielu dekoratorów wnętrz poleca je swoim klientom. Meblom lakierowanym nie potrzeba wiele. Jednak nie wolno ich czyścić do 21 dni po polakierowaniu, gdyż tyle wynosi okres twardnienia lakieru. W tym czasie nie wolno używać wody ani żadnych chemicznych środków czyszczących. Nie stosowanie się do zakazu skutkuje zniszczeniem naniesionej powłoki.

Kategorie: Remonty