Razem z grupką znajomych otworzyliśmy kilka lat temu niewielką firmę z branży rozrywkowej, która pozwalała nam zarówno na spełnianie swoich pasji, jak i na zarobek pozwalający się utrzymać. Chociaż przez pierwsze lata nasza spółka rozrosła się i prosperowała bardzo dobrze, a także przynosiła naprawdę przyzwoite zyski, to z czasem wskutek dużej konkurencji przychody zaczęły spadać. Stanęliśmy wtedy przed dylematem, jak przyciągnąć do nas nowych klientów i odwrócić ten negatywny trend.

Wyjątkowe reklamy na autobusach

reklama na autobusie warszawaWspólnie ustaliliśmy, że nadszedł czas na inwestycję w reklamę, ponieważ albo wybijemy się na tle konkurencji jak najszybciej, albo w perspektywie najbliższych dwóch lub trzech lat będziemy musieli zamknąć naszą firmę i poszukać pracy na etacie, czego wszyscy zawsze chcieliśmy uniknąć. Długo nie mogliśmy jednak dojść do porozumienia na jaki rodzaj reklamy się zdecydować, ale w końcu zaproponowałem coś, co wszystkim się spodobało i zgodnie uznaliśmy, że to się może udać. Postawiliśmy na reklamę na środkach transportu publicznego, ponieważ pozwalała ona stosunkowo niewielkim kosztem na dotarcie do dużej grupy odbiorców. Skoro interesowała nas wyróżniająca się reklama na autobusie Warszawa wydawała się nam najlepszym rozwiązaniem na rozpropagowanie naszej marki. Po zapoznaniu się z ofertami uznaliśmy jednak, że żadna z linii autobusowych nie ma takiej trasy, która spełniałaby nasze oczekiwania co do grupy docelowych odbiorców, dlatego nieco zmodyfikowaliśmy nasz pomysł i wynajęliśmy firmę zajmującą się reklamą na autobusach. Mogliśmy ustalić, gdzie dany autobus będzie się pojawiał, co zdecydowanie bardziej nam odpowiadało. Ustaliliśmy kilka tras, które pojazd miał przejeżdżać każdego dnia, a dodatkowo stwierdziliśmy, że powinien parkować przez jakiś czas przed popularnymi miejscami turystycznymi i centrami handlowymi, ponieważ w takich miejscach najwięcej osób zobaczy naszą reklamę i pozna naszą ofertę, co było przecież podstawowym założeniem całej naszej akcji reklamowej.

Kiedy dobiegał koniec zawartej przez nas umowy na reklamę autobusową byliśmy już przekonani, że będziemy ponawiać to rozwiązanie co roku i to nie tylko w Warszawie, ale też w innych dużych miastach. Nasza firma z dnia na dzień notowała coraz więcej zapytań i zaczęliśmy nawet zastanawiać się nad zwiększeniem zatrudnienia w najbliższej przyszłości. Zamiast obawiać się o potencjalną konieczność zamknięcia firmy planowaliśmy dynamiczny rozwój i nie było wątpliwości, że jest to zasługą reklamy na autobusach.