Rowery trekkingowe są jednymi z najlepiej sprzedających się jednośladów na rynku. Wiele z nich może być zaprojektowanych w taki sposób, aby możliwe stawało się użytkowanie ich podczas wielogodzinnych, weekendowych przejażdżek. Rowery trekkingowe dla kobiet mogą być także kolejnym typem popularnych jednośladów wielu uznanych marek. Dużą ich część jest kupowana przez kobiety dlatego, iż mogą one dzięki temu pokonywać wiele kilometrów wygodny, ale także szybki sposób. Jakie plusy daje przesiadka na tego typu rower damski?

Rowery damskie zaprojektowane przez najlepszych producentów

rowery trekkingowe damskie krossNajważniejszym aspektem geometrii roweru trekkingowego jest bardziej wyprostowana pozycja niż ma to miejsce podczas użytkowania innego typu roweru. Wielu producentów produkuje rowery, które mogą być dopasowane do kobiecej sylwetki. Wśród nich są także polscy producenci rowerów. Rowery trekkingowe damskie Kross (polskiego producenta rowerów), stanowią niezwykle duży procent wszystkich rowerów damskich, które są kupowane w sklepach rowerowych. Rowery damskie mogą oferować komfort zsiadania i wsiadania na rower, dzięki obniżonej wysokości górnej rurki ramy. Jednak to nie jedyny plus użytkowania tego typu roweru przez wiele kobiet. Do ich ważnych elementów zaliczymy także specjalnie wyprofilowane siodełko, które może zwiększać wygodę jazdy na krótkich, a także długich trasach. Rower trekkingowy może być także jednośladem, który będzie mógł być przystosowany do jazdy z błotnikami i bagażnikiem. Dzięki temu, kupno tego roweru przez kobietę sprawi, że może ona wykorzystywać go do wiosennych czy jesiennych przejażdżek w mokrych warunkach. Rowery trekkingowe są także bardzo dobrze dostosowane do jazdy z tak zwanymi „sakwami rowerowymi”, które mogą być montowane na bagażniku lub na sztycy podsiodłowej. Posiadając rower damski dobrej marki, kobiety mogą uczestniczyć w wycieczkach, organizowanych przez znajomych. Daleka jazda rowerem nie będzie już straszna w żadnym wypadku, a dobrze dobrana geometria sprawi, że nawet ponad stu kilometrowe trasy nie będą stanowić dla nas problemu.

Rowery dla kobiet to jednoślady, które mogą być projektowane dla kobiet, chcących użytkować rower do dojazdów do pracy, jak i mogących decydować się na dłuższe wypady weekendowe. Każda z tych opcji może być realizowana dzięki posiadaniu roweru trekkingowego, który jest w dodatku wyposażany w opony, mogące uchronić nas przed nieoczekiwanym przebiciem dętki. Opony do roweru trekkingowego są także wykonywane z wolno ścierającej się mieszanki.