Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest zadbanie o odpowiedni poziom bezpieczeństwa pożarowego w swojej firmie. W tym celu warto zadbać o odpowiednią ilość, zawsze drożnych wyjść ewakuacyjnych, jak również o wyposażenie się w dobrej jakości sprzęt gaśniczy. W dalszym ciągu jednym z bardziej skutecznych pozostaje gaśnica.

Czy gaśnice proszkowe to dobry wybór?

gaśnica proszkowa 6 kgPożar w zakładzie produkcyjnym, na magazynie, czy też w sortowni przesyłek może być jeszcze bardziej niebezpieczny niż w przypadku obiektów o użytku prywatnym. Po pierwsze, w tego typu miejscach znajduje się zazwyczaj znacznie więcej ludzi, przez co zaprószenie ognia w tych miejscach może nieść za sobą bardziej poważne konsekwencje. Po drugie zaś, na terenie zakładów produkcyjnych, czy też magazynów bardzo często znajdują się materiały łatwopalne, grożące wybuchem w kontakcie z ogniem. Dlatego też tak ważne jest, by wyposażyć się w odpowiedni sprzęt gaśniczy, taki jak gaśnica proszkowa 6 kg. Gaśnica taka to w przypadku zakładów produkcyjnych najlepszy wybór, gdyż może być ona używana również do gaszenia maszyn i sprzętu elektronicznego, bez niebezpieczeństwa porażenia prądem osoby, która z takiej gaśnicy korzysta. Dlatego też nadal  mimo wynalezienia ciągle to nowych sprzętów gaśniczych, to gaśnica proszkowa w użyciu profesjonalnym jest bezkonkurencyjna. Należy także brać pod uwagę fakt, że gaśnica ta występuje w wielu różnych wersjach. Oprócz różnić w pojemności różnic się ona również możliwością używania do gaszenia pożaru o różnej intensywności. W zależności od tgeo, w środku gaśnicy może się znajdować różny środek gaśniczy, lub ten sam ale o różnym stężeniu. Proszek gaśniczy znajdujący się w gaśnicach proszkowych wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością gaszenia. Jest to możliwe dzięki temu, że znajdująca się w gaśnicy substancja chemiczna w wyniku reakcji chemicznej uniemożliwia dalszy rozwój płomieni i chroni pokrywane przez proszek elementy przed zajęciem przez ogień. Tym samym, bardzo sprawnie można ugasić z jej pomocą płomienie o różnej intensywności. Gaśnice proszkowe w zastosowaniach profesjonalnych są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem również ze względu na prostotę ich obsługi. Dzięki temu z gaszeniem pożaru z ich pomocą poradzi sobie praktycznie każdy.

Dbanie o bezpieczeństwo przeciwpożarowe w firmie jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. W tym celu powinien on wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, w tym również gaśniczy. Dzięki temu zaprószenie ognia nie będzie się wiązało z bardzo dużymi stratami finansowymi dla danej firmy a także dla jej właściciela.

Kategorie: Dom i Ogród