Sklepy z wyposażeniem wnętrz, duże markety budowlane, czy sklepy, które zajmują się sprzedażą bądź dystrybucją określonych produktów są w stanie zaoferować nam wiele ciekawych rozwiązań w każdym aspekcie aranżacji naszego domu, czy mieszkania. Warto jest przede wszystkim wybrać określony typ podłogi do poszczególnych pomieszczeń. Od tego aspektu zaczyna się w zasadzie aranżacja całego domu. Możliwości w tym zakresie są naprawdę spore. Z tego też powodu powinniśmy rozważyć różne produkty.

Zastosowanie nowoczesnych paneli winylowych

marka gerflor - panele winyloweNajbardziej powszechnym i naturalnym rozwiązaniem w dalszym ciągu wydaje się podłoga wykonana z paneli do salonu, a także wykorzystanie kafelek do kuchni, łazienki i korytarza. Nie mniej jednak rynek produktów, które oferowane są do wykańczania podłóg jest znacznie większy. Możemy przede wszystkim zastosować panele winylowe. Ten zupełnie nowy rodzaj okładziny podłogowej staje się coraz bardziej popularny. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest on równie trwały, jak wymienione powyżej typy podłóg. Jednocześnie cechuje się o wiele większą odpornością na uszkodzenia. Ponadto nie posiada właściwości, które powodują absorbowanie wody, czy wilgoci. W związku z tym nadaje się on zarówno do podłóg łazienkowych, jak również tych, które znajdują się w innych pomieszczeniach. Warto jest jednak wybrać panele winylowe odpowiedniej marki. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie ulegną one szybkiemu uszkodzeniu i zachowają trwałość przez długi czas. Przykładem dobrej marki tego produktu jest marka gerflor – panele winylowe tej firmy uznawane są przez większość klientów za najlepsze na polskim rynku. Ich dostępność jest także duża. Możemy je bez większego problemu nabyć w niema każdym markecie budowlanym. Jeżeli nie są nawet dostępne w danym momencie są zazwyczaj w ofercie. Z tego też powodu możemy zlecić ich sprowadzenie do sklepu. Ich cena jest zbliżona do ceny lepszej jakościowo glazury podłogowej. Wynosi około stu złotych za metr kwadratowy.

W niektórych przypadkach możemy liczyć na przeceny niektórych kolekcji. W ten sposób będziemy mogli kupić panele winylowe w cenie nawet dwadzieścia procent niższej. Z tego też powodu niektórzy decydują się poczekać na obniżkę. Jednak w takim wypadku nie ma pewności, czy ilość paneli, jaka znajduje się na sklepie będzie wystarczająca do położenia podłogi w danym pomieszczeniu. Z tego też powodu lepszym rozwiązaniem jest kupno paneli winylowych w momencie, w których chcemy kłaść podłogę. W ten sposób będziemy mieli pewność, że nam ich nie braknie.