Dziecięcy świat jest pełen zabawek i czasu spędzonego na rozrywkach. Maluchy uczą się przez zabawę, dlatego nie czują zmęczenia, spędzają nad klockami całe popołudnie. Rodzice dbając o rozwój swoich pociech, wybierają dla nich sprawdzone zabawki, które edukują i rozwijają jednocześnie wiele umiejętności. Dzieci chłoną wiedzę jak gąbka, dlatego trzeba im podsuwać mądre i przydatne zabawki, które kształtują kreatywność i pobudzają ciekawość.

Co potrafi Sowa Mądra Główka?

sówka mądra główka - zabawkiRodzice swoim pociechom kupują zabawki niemalże od samego urodzenia. Najpierw są to grzechotki i gryzaki, które pełnią rolę praktyczną i pobudzają zmysły, a im dziecko starsze, tym bardziej zaawansowane zabawki może dostawać. Dla maluchów od dwunastego miesiąca życia przeznaczona jest Sówka Mądra Główka – zabawki interaktywne są obecnie bardzo popularne, gdyż pełnią kilka funkcji jednocześnie. Sówka może być w wersji wykonanej z plastiku, lub pluszu. Ta pierwsza jest przeznaczona dla nieco starszych dzieci, ponieważ dopiero od osiemnastego roku życia, a pluszową mogą się bawić roczne dzieci. Zabawka wydaje dźwięki i porusza się. Może śpiewać, mówić, poruszać częściami ciała. Taka zabawka pobudza zmysł wzroku, słuchu i dotyku u każdego dziecka. Sówka ma czujniki dotyku w różnych miejscach, dzięki czemu dzieci same znajdują różne funkcje. Sowa potrafi śpiewać kilka piosenek, recytować śmieszne wierszyki, czy opowiadać bajki z morałem. Dzieci w ten sposób uczą się zapamiętywać i podświadomie rejestrują zasłyszane treści. Plastikowe sówki dodatkowo świecą się, poruszają skrzydełkami i mrugają powiekami. Zabawki z serii Mądra Główka doskonale rozwijają aparat mowy, gdyż maluchy chętnie powtarzają za zabawkami zasłyszane słowa. Piosenki i wierszyki mają treści dostosowane do poziomu intelektualnego dzieci i dodatkowo stymulują ich mózgi do ciągłej pracy. Dzięki zabawnym historiom jakie opowiada sówka, dziecko poszerza swoją wiedzę i zwiększa zasób słów. Dla wielu maluchów to jest ulubiona zabawka, z którą się nie rozstają.

Zabawki z serii Mądra Główka, to także przeróżne gry planszowe, które są przeznaczone dla starszych dzieci. Edukacja jest najlepszą rzeczą jaką mogą rodzice dać swoim dzieciom, dlatego warto je wszechstronnie rozwijać juz od najmłodszych lat. Interaktywne zabawki doskonale wpływają na rozwój mowy, wzroku, a także zdolność koncentracji, gdyż dzieci się wsłuchują w lektora, który recytuje ciekawe wierszyki, opowiada bajki z morałem, czy śpiewa radosne piosenki. Sówka jest świetnym pomysłem na prezent.

Kategorie: Zabawki