Wynajęcie kontenera na śmieci na dowolny okres jest obecnie najwygodniejszym rozwiązaniem podczas remontów budowlanych, aby pozbyć się niepotrzebnych odpadów. Nad takim rozwiązaniem powinniśmy zastanowić się już przed wykonywaniem czynności remontowych, aby podczas remontu od razu wyrzucać wszystkie śmieci do odpowiedniego pojemnika. Będziemy mieli wtedy pewność, że na terenie budowy nie dojdzie do żadnego bałaganu, a także niepotrzebnego zanieczyszczenia środowiska.

Jak pozbyć się śmieci z budowy?

wywóz kontenerów na śmieci - wrocławOczywiście najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się śmieci z budowy jest wynajęcia dobrego kontenera o odpowiedniej wielkości. Jeżeli pracujemy na terenie otwartym, gdzieś na osiedlu lub w środku miasta to warto zawsze wybrać pojemnik z pokrywą, dzięki czemu unikniemy wyrzucania śmieci przez przypadkowych przechodniów. Dodatkowo, jeżeli składujemy w kontenerze odpady, które mogą być jeszcze cenne, to również kontener z pokrywą pozwoli nam zabezpieczyć wszystkie odpady przed złodziejami. Składowanie śmieci w kontenerze wynajętym z firmy zajmującej się utylizacja odpadów jest najlepszym możliwym rozwiązaniem oraz zgodny z prawem. Pomagamy w ten sposób chronić środowisko i dodatkowo wpływa na obniżenie rachunków związanych z wywozem odpadów po remoncie budowy. W Polsce znajdziemy wiele firm, które oferują wywóz kontenerów na śmieci – Wrocław jest miastem, gdzie możemy wynająć kontener na gruz oraz śmieci, a także ziemię i inne odpady mieszane. Śmieci, które powstają podczas budowy mogą być składowane na miejscu albo na wyrzucane od razu do kontenera, co jest najważniejszą opcją. Jeżeli dobrze wiemy, że remont budowlany będzie trwał około 2 tygodnie, to warto zdecydować się na na wynajem kontenera na określony czas. Wtedy będziemy mogli liczyć na pomoc pracowników, którzy przyjadą do nas, wtedy gdy kontener będzie zapełniony, aby go opróżnić. Kontenery podstawione są za pomocą hydraulicznego dźwigu samochodowego i dlatego mogą być postawione w dowolne miejsce, które tylko wybierzemy.

Zawsze musimy decydować się o wielkości i pojemności kontenera, ponieważ w niektórych miejscach nie będziemy w stanie wstawić dużego kontenera. Wtedy dobrym rozwiązaniem są małe kontenery o pojemności dwóch metrów sześciennych albo też worki typu big-bag. Zawsze, gdy nie wiemy na co się zdecydować, to możemy doradzić się pracownika firmy utylizujące odpady, aby wybrać najlepsze rozwiązanie, które będzie odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb oraz wykonywanej pracy remontowej lub budowlanej.

Kategorie: Remonty