Nareszcie przyszedł czas, gdy skończyła się budowa naszego domu i nareszcie mogliśmy się z żoną i naszym synem do niego wprowadzić. I tak nawet sprawnie nam to wszystko poszło, bo w niespełna dwa lata postawiliśmy dom i go całkowicie wykończyliśmy. Zrobiliśmy również podjazdy, ogrodzenie i wiatę garażową. Jedyne na co brakło nam sił albo raczej czasu to na sprzątanie po pracach wykończeniowych. Remont od zera na gotowe trwał u Nas prawie dwa miesiące. Staraliśmy się sprzątać na bieżąco, ale na koniec i tak był jeden wielki bałagan.

Firma sprzątająca w dwa dni posprzątała wszystko

sprawne sprzątanie po remoncie w LublinieTo może się wydawać jakieś dziwne, ale naprawdę nie mieliśmy ani czasu ani sił na ogarnięcie całego bałaganu po remoncie. Sprzątania było tyle, że musielibyśmy po pracy zajmować się tym przez dwa tygodnie, a chcieliśmy jak najszybciej się wprowadzić. Dlatego podjąłem męską decyzję, że kwestię sprzątania po remoncie i kwestię przeprowadzki zlecę firmom, które potrafią w tej kwestii działać sprawnie i przede wszystkim samodzielnie. Znalazłem na jednym z portali ogłoszeniowych firmę oferującą sprawne sprzątanie po remoncie w Lublinie i skontaktowałem się z nimi celem dogadania szczegółów. Jeszcze tego samego dnia w naszym nowym domu spotkaliśmy się z właścicielem tej firmy, który wycenił nam całe prace. Uzgodniliśmy stawkę w wysokości dwóch tysięcy złotych za doprowadzenie wszystkiego do ładu. Szef firmy sprzątającej po remontach powiedział nam, że wszystkie prace zajmą około dwóch dni. Trudno mi było uwierzyć w to, że z takim bałaganem można się tak szybko uporać, ale jak się okazało to właśnie tyle zajęło im sprzątanie. Oczywiście, zanim zapłaciliśmy musieliśmy skontrolować przeprowadzone prace. Jak weszliśmy do naszego domu po dwóch dniach to mieliśmy wrażenie, że wszystko tam lśni. Nie wiem jak takie firmy to robią, ale widać, że nawet na sprzątaniu trzeba się znać. Normalnie jak się sprząta to przecież zawsze coś się pominie lub gdzieś czegoś nie wytrze. A w naszym domu w każdym najmniejszym kącie było po prostu idealnie czysto.

Po tym jak firma sprzątająca skończyła swoje prace mogłem zająć się znalezieniem równie sprawnej firmy do przeprowadzki. To było łatwiejsze zadanie, bo w naszym mieście takich firm jest mnóstwo. Natomiast fachowców od sprzątania będę polecał moim znajomym, którzy też się kończą budować. Jak sobie pomyślę, że mielibyśmy sprzątać przez dwa tygodnie popołudniami to stwierdzam, że to się w ogóle nie opłaci. Lepiej wynająć firmę, która w dwa dni zrobi wszystko za nas.