Każdy z nas czasami potrzebuje wyjątkowego relaksu, który ciężko uzyskać w warunkach domowych. Wtedy być może dobrze będzie wybrać się na specjalne zabiegi, które zapewnią nam relaks na najwyższym możliwym poziomie i które sprawią, że zapomnimy o wszystkich problemach – przynajmniej na kilka chwil. Od jakiegoś czasu modny stał się tzw. floating, czyli zabieg w specjalnej kapsule. Okazuje się, że dzięki temu zabiegowi możemy pozbyć się wielu różnych problemów, więc na pewno opłaca się na niego zdecydować.

Floating – na co działa?

floating rzeszówNa pewno wiele osób zastanawia się na co tak naprawdę może działać tak innowacyjny zabieg, polegający na sesji w specjalnej kapsule o nieco kosmicznym kształcie. Na pewno nie musimy się go obawiać, ponieważ nie przeniesie nas w inny wymiar. Z pewnością pozwoli się jednak mocno zrelaksować i uporać np. z lekkim bólem kręgosłupa czy pospinanymi mięśniami. Podczas sesji floatingu unosimy się na wodzie, której głębokość wynosi około 30 cm, więc niewiele. Temperatura wody zawsze odpowiada w tej kapsule temperaturze skóry, więc w pewnym sensie czujemy z tą wodą jedność. To przekłada się z kolei na to, że nie jest nam ani zbyt zimno ani zbyt gorąco, a to naprawdę bardzo ważne. Dodatkowo kapsuła ta jest dźwiękoszczelna, więc żadne dźwięki nie mają prawa do niej dotrzeć. Jest to w pewnym sensie odcięcie od rzeczywistości. Ważne jest to, że do zabiegów w tej wypełnionej wodą kapsule nie jest potrzebna umiejętność pływania, więc każdy może z niej skorzystać. Jeśli szukamy wyjątkowego relaksu, to na pewno floating będzie czymś, co nas przekona. Wiele osób obawia się, że w kapsule jest zbyt ciasno, jednak jest ona dość przestronna. Poza tym wcale nie jest konieczne domykanie wieka. A jeśli w trakcie zabiegu będziemy chcieli ją otworzyć, to śmiało możemy to zrobić. Dlatego jest to dla wielu osób naprawdę idealny zabieg, dopasowany do potrzeb oraz do możliwości finansowych. Jeśli chcemy wybrać się na floating Rzeszów na pewno zaoferuje nam wyjątkowe salony, w których nie przepłacimy i oddamy się tej przyjemności, płynącej z unoszenia się na wodzie.

Poszukując pomysłów na idealny relaks dla każdego na pewno nie powinniśmy pomijać sesji floatingu, która okazuje się dla wielu osób strzałem w dziesiątkę. Nie obawiajmy się utonięcia, ponieważ ilość wody w kapsule ne przekracza 30 centymetrów, a poza tym przez cały czas unosimy się na wodzie. W takiej kapsule możemy nawet spać, a jedna godzina snu odpowiada tam czterem godzinom standardowego snu w łóżku.