Niektóre gry, zwłaszcza starsze tytuły ze świetnymi historiami, potrafiły wciągać na długie godziny, a nierzadko nawet i dni. Podczas gdy porządnie napisana historia i dobre wykonanie dostarczało ogromnej frajdy, to jednak godziny spędzone na grze nieraz potrafiły bardzo odbić się na zdrowiu. Obolałe plecy i sztywne mięśnie były najczęstszymi problemami gamerów, z jakimi miałem do czynienia. Jednorazowo nie było to zbyt wielkim problemem, jednak powtarzające się niedogodności czasem potrafiły naprawdę dać w kość.

Najwygodniejsze kubełkowe fotele gamingowe

wygodny fotel kubełkowy do komputeraGry wieloosobowe, w które czasem się zagrywałem z kolegami, były o tyle wygodniejsze, iż często koniec meczy oznaczał koniec sesji z grą. W przypadku jednoosobowych tytułów, jednak, nie było takiej granicy i często łapałem się na tym, iż potrafiłem zarywać noce na szczególnie wciągającej grze. Niestety, odbijało się to później choćby w pracy, gdzie czułem się jak po długim dniu ciężkich robót na budowie, a niewyspanie wcale nie pomagało się skupić. Większość kolegów polecała zaopatrzenie się w wygodny fotel kubełkowy do komputera by przynajmniej częściowo wyeliminować problem niewygody podczas długich rozgrywek i idąc za ich radą postanowiłem nieco dokładniej rozejrzeć się za fotelem odpowiednim dla mnie. Nie byłem nigdy zbyt wymagający jeśli chodzi o dobór sprzętu komputerowego, dlatego też w moich poszukiwaniach zazwyczaj pomijałem modele posiadające mnóstwo różnych gadżetów i dodatków, koncentrując się raczej na tych odmianach, które zaprojektowane były głównie z myślą o wygodzie. Okazało się, iż na rynku było mnóstwo modeli z dokładnie takimi cechami, jakich poszukiwałem. Jeden szczególny fotel przykuł moją uwagę, a był to dość masywny i ciężki model, o bardzo głębokim profilowaniu, prawdopodobnie zainspirowanym fotelami rehabilitacyjnymi, gdyż posiadał miękkie i wygodne poduszki rozmieszczone na całym oparciu w taki sposób, by nawet podczas długiej gry pomagać w utrzymaniu prawidłowej postawy i jak najbardziej zniwelować efekty zmęczenia.

Fotel ten był produkowany przez jednego z najbardziej znanych producentów sprzętu komputerowego, i wielu graczy wyrażało się na jego temat bardzo pozytywnie, dlatego też postanowiłem zakupić właśnie ten model. Już od pierwszego użycia dało się zauważyć ogromną różnicę w wygodzie podczas grania, gdyż nawet bardzo długie sesje z grami były o wiele mniej męczące. Regulacja oparcia i zagłówka pozwalała na swobodne dopasowanie ustawienia fotela do własnych upodobań, co przydawało się zwłaszcza podczas bardzo długich sesji.