Klub w którym odbywały się drużynowe treningi był całkiem dobrze wyposażony, aczkolwiek większość treningów przeprowadzaliśmy w obuwiu sportowym, nie chcąc zbytnio obciążać i uszkadzać podłogi, która sama z siebie była dość delikatna i podatna na uszkodzenia. Jednak trening na matach, w sportowych butach był skuteczny tylko do pewnego momentu, dlatego zaczęliśmy się zastanawiać nad dodaniem następnego elementu wyposażenia do naszej sali, którym miały być treningowe maty sportowe, nakładane bezpośrednio na podłogę.

Wykładzina sportowa z elastycznego tworzywa sztucznego

elastyczne wykładziny sportoweWymiana całej podłogi nie wchodziła w grę, gdyż była zdecydowanie za kosztownym przedsięwzięciem, na które klubu nie byłoby stać jeszcze przez bardzo długi czas. Dlatego zamiast wymiany całej powierzchni podłogi, zdecydowaliśmy się zakupić do sali elastyczne wykładziny sportowe, które zakładane były bezpośrednio na istniejąca podłogę bez konieczności bardziej skomplikowanego montażu. Wykładzina taka była podobna fakturą do nawierzchni bieżni, choć była stosunkowo miękka i amortyzowała upadki podczas ćwiczeń. Była więc bardzo wygodna, gdyż ilość kontuzji po użyciu takowej maty spadała bardzo znacznie, nawet po bardzo mocnym upadku przy ćwiczeniach i zajęciach, a i wykonywanie samych ćwiczeń było łatwiejsze i wygodniejsze. Zakładane wykładziny były też bardzo odporne, mimo niedużej grubości i miękkości. Mogły więc być używane do najcięższych treningów, podczas których znosiły wszelkie obciążenia doskonale, bez śladów uszkodzeń czy zużycia, nawet podczas używania butów historycznych, które często miały odstające metalowe elementy, łatwo mogące uszkodzić bardziej tradycyjne podłogi drewniane. Ich niewątpliwie najlepszą zaletą była łatwość ich montażu. Do zwykłego użycia podczas ćwiczeń mogły być rozłożone na istniejącej podłodze bez konieczności jakiegokolwiek mocowania ich, gdyż wewnętrzna warstwa była wykonana z mocnej gumy, która zapobiegała poruszeniom maty nawet podczas bardzo intensywnych ćwiczeń.

Wykładziny te mogły być również przymocowane do podłogi na stałe, za pomocą mocnego kleju, dołączonego do wykładzin. Klej owy był szybkoschnący i całkowicie wodoodporny, a jednocześnie zdecydowanie wytrzymały, więc możliwość odklejenia się owej maty od podłogi była praktycznie zerowa. Maty były zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż konieczność położenia nowej podłogi, która wiązała się z ogromnym nakładem pracy i kosztów, więc dla mniej zasobnych była wręcz idealną metodą na wyposażenie sali sportowej.

 

Kategorie: Remonty