Jaki generator rozmiaru jest potrzebny? Niektóre z najczęściej zadawanych sobie pytań przed zakupem generatora to: jak dużego generatora potrzebuję? Jakiego rozmiaru generator wystarczy do obsługi lodówki i zamrażarki? Czy mógłbym zasilać nim cały dom? Ile watów potrzebuję do zasilania mojej spawarki czy pompy miski olejowej i sprężarki powietrza? Jeśli potrzebujemy generatora do domu, potrzebujemy większej mocy do uruchomienia wielu urządzeń domowych.

Cena za wynajem agregatu prądotwórczego

agregat prądotwórczy wynajemDuże jednostki dwupaliwowe o mocy 10000 W są najlepszym wyborem dla właścicieli domów. To jest generator do zadań specjalnych, którego poszukujemy. Cichy generator inwerterowy o mocy 3000 W może obsługiwać wszystko, w tym obwody klimatyzacji, lodówkę, telewizor i oświetlenie. Warto skorzystać z naszego kalkulatora mocy generatora, aby z grubsza oszacować, ile watów potrzeba. Gdzie chcemy używać swojego generatora? Zasilanie awaryjne w domu to kwestia takie jak miejsca pracy. Jak obliczyć, jaki rozmiar generatora jest najlepszy dla potrzeb? Najbardziej krytyczną wartością jest moc wyjściowa generatora. Małe generatory przenośne dostarczają od 1000 do 3000 watów. Generatory o dużej mocy dla domów i placów budowy mogą dostarczyć ponad 10 000 watów. Taka ilość energii zwykle wystarcza do zasilania najbardziej krytycznych urządzeń gospodarstwa domowego, a także wymagających elektronarzędzi. Jeśli kogoś interesują agregat prądotwórczy wynajem jest bardzo ciekawą opcją. Teraz trzeba oszacować swoje zapotrzebowanie na energię i dowiedzieć się, ile całkowitej mocy potrzebujemy. Po pierwsze trzeba zrobić listę urządzeń, które chcemy uruchomić. Jeśli potrzebujemy generatora do domu, wymieńmy wszystkie krytyczne urządzenia, które musimy uruchomić podczas awaryjnej przerwy w dostawie prądu. Obwody lodówki, zamrażarki, klimatyzacji i oświetlenia to tylko niektóre z elementów, które należy uwzględnić na tej liście. W kroku drugim warto użyć specjalnego kalkulatora, aby obliczyć całkowite zapotrzebowanie na moc dla wybranych urządzeń. Są dwie liczby, na które należy zwrócić uwagę przy wynajmowaniu sprzętu.

Waty początkowe to ilość mocy potrzebna do uruchomienia urządzenia. Urządzenia z silnikiem zwykle wymagają większej mocy, aby wystartować. Najlepszym przykładem jest klimatyzator okienny. Waty robocze (lub waty znamionowe) – oznaczają, ile energii urządzenie potrzebuje do pracy po pierwszym uruchomieniu. Aby dać lepszy przykład – typowy klimatyzator 10 000 zużywa 2200 watów początkowych.