Nie mogliśmy się doczekać, aż nasz dom będzie skończony, byśmy mogli się zająć urządzaniem wszystkich pomieszczeń. Na samym początku stworzyliśmy projekt, co było dosyć złożonym projektem. Przed rozpoczęciem musieliśmy przemyśleć, jaki styl się nam najbardziej podoba, by dominował on w aranżacjach. Ostatecznie zdecydowaliśmy się postawić na klasykę. Podobają się nam minimalistyczne wnętrza, których poszczególne elementy przyciągają wzrok swoją ciekawą formą. Musieliśmy starannie dobrać wszystko, co znalazło się w każdym z pomieszczeń.

Dywaniki na schodach dobrane do aranżacji

stylowe dywaniki na schodyNa samym początku tworzenia wszystkich aranżacji musieliśmy wybrać pokrycie ścian oraz podłogi. Do większości pomieszczeń wybraliśmy eleganckie panele, które świetnie wyglądają. Uznaliśmy jednak, że w niektórych miejscach przydadzą się nam dywany. Dzięki nim aranżacje stają się bardziej przytulne. Ocieplają one również pomieszczenia. Uznaliśmy, że przydadzą się nam jeszcze stylowe dywaniki na schody. Oboje lubimy chodzić po domu boso, więc przyda się nam coś, co uczyni to przyjemniejszym. Poza tym chcemy uniknąć sytuacji, że schody będą dla nas zbyt śliskie i łatwo będzie o upadek. Udało się nam znaleźć bardzo ładne dywaniki, chociaż podjęcie ostatecznej decyzji było nieco trudne. Spodobało się nam kilka wzorów, które dobrze pasowałyby do naszego domu. Ostatecznie postawiliśmy na dosyć prostą estetykę, w której dominują stonowane kolory. Takie rozwiązanie najlepiej pasuje do aranżacji. Wybraliśmy więc odpowiedni kształt oraz wielkość dywaników, by były one dobrze dopasowane do naszych schodów. Dzięki nim przestrzeń ta stała się cieplejsza oraz bardziej elegancka. Dywaniki o jasnej barwie doskonale wyglądają na nieco ciemniejszych schodach. Cieszę się, że udało nam się znaleźć takie, które urozmaiciły estetykę naszego domu. Całość robi naprawdę dobre wrażenie, na czym bardzo nam zależało. Starannie dobieraliśmy więc wszystkie elementy, nawet te, które zdają się być tylko detalami.

Schody w naszym domu znajdują się niedaleko wejścia, przez co są jedną z pierwszych rzeczy, na jakie zwraca się uwagę. Wykonane są z nieco ciemniejszego materiału, który przyciąga wzrok. Ułożyliśmy na nich jaśniejsze dywaniki, które urozmaiciły estetykę tego miejsca. Dzięki antypoślizgowej warstwie zawsze pozostają one na miejscu, nawet jeżeli w pośpiechu schodzimy po schodach. Jest to bardzo ważne, ponieważ ma wpływ na nasze bezpieczeństwo oraz wygodę. Wydaje się, że takie dywaniki nie mają zbyt dużego wpływu na charakter aranżacji, jednak nic bardziej mylnego – stały się one jej ozdobą.