Dla wielu osób, robienie zakupów wiąże się jedynie ze sklepami stacjonarnymi, w których znajdziemy niemalże wszystko. Jednak, jak każda forma sprzedaży i ta ma swoje wady. Są nimi kolejki, które często zniechęcają klientów do dokonania zakupu w danym punkcie. Pewną grupę produktów spożywczych, ale nie tylko takich, można kupić w automatach vendingowych, które umożliwiają samodzielnie dokonanie zakupu.

Jakie modele maszyn vendingowych znajdziemy na rynku?

automaty vendingowe nectaRobienie zakupów z pewnością jest przyjemne, ale niekoniecznie, kiedy w sklepie jest duża kolejka. Amerykanie jako pierwsi wpadli na pomysł, jak rozwiązać ten problem i wymyślili automaty do sprzedaży samoobsługowej. Są to nowoczesne maszyny, które mogą sprzedać towary bez udziału sprzedawcy. Jest to możliwe, dzięki specjalnemu oprogramowaniu oraz całej konstrukcji automatu. Klient wybiera produkt, dokonuje płatności i po paru sekundach odbiera go z podajnika. Cały zakup trwa zaledwie kilkanaście sekund, więc jest on znacznie szybszy niż w sklepie stacjonarnym. Na rynku znajdziemy kilku producentów takiego sprzętu, ale nie każdy proponuje taką samą jakość. Automaty vendingowe Necta są cenione na polskim rynku za intuicyjny panel zakupowy, kompaktowe rozmiary urządzenia i estetyczny wygląd. W automatach firmy Necta są stosowane dla rodzaje mechanizmów podających towar. Może on być talerzowy, który najlepiej się sprawdza do sprzedaży kanapek lub sprężynowy, który może być stosowany przy większości pakowanych produktów spożywczych. Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowanie zakupem maszyn tejże firmy, mają do wyboru automaty do sprzedaży gorących napojów takich jak kawa, herbata czy czekolada, do przekąsek, napojów w formie butelek i puszek albo lekarstw i produktów medycznych. Dla lepszego wykorzystania możliwości vendingu, dostępne są też modele mieszane, w których można kupić produkty spożywcze i napoje. Nowa maszyna vndingowa może kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale w ten cenie mamy zapewnioną darmową pomoc techniczną i długą gwarancję producenta.

Automaty marki Necta można najczęściej spotkać na dworcach kolejowych i autobusowych, w szkołach i na uczelniach, a nawet w dużych korporacjach. W większości przypadków są to urządzenia dostosowane do użytku wewnątrz budynków, ale znajdziemy też automaty ze specjalnymi zabezpieczeniami, dzięki czemu mogą one stać poza nimi. Firma Necta prowadzi sprzedaż swoich urządzeń, ale też umożliwia ich wydzierżawienie, ponieważ wielu klientów jest niezainteresowanych taką ofertą.