Moja rodzina zawsze była oszczędna. Aż tak bardzo, że żałowała pieniędzy na podstawowe potrzeby. W szczególności moja babcia była tak bardzo chytra, że nigdy nie zgodziła się, ani na remont ani na nic, co mogłoby sprawić, że w naszym domu żyłoby się o wiele lepiej. Szczególnie podłoga w kuchni wymagała totalnego remontu. Na podłodze widniała stara wykładzina, która była położona podczas stanu wojennego. Moja babcia zawsze mówiła, że nie ma sensu jej wymieniać.

Nowa wykładzina do kuchni

wykładzina pcv do kuchniKorzystając z okazji, że moja babka na kilka dni pojechała do szpitala, namówiłem moich rodziców, aby zrobili remont kuchni. Moglibyśmy wydać bardzo mało pieniędzy na nową wykładzinę podłogową PCV. Przecież mamy zaoszczędzonych sporo pieniędzy, które tylko ciułamy i nic z tego nie mamy Mój ojciec bał się zrobić cokolwiek bez konsultacji z babką, ale moja mama powiedziała trzaskając w stół, że warto jest zakupić nową wykładzinę PCV do kuchni. Ojciec więc nie miał nic do gadania i wzięliśmy się wszyscy do roboty. Na początku zerwaliśmy stara wykładzinę i wyrzuciliśmy ją do kontenera. Potem mama sprzątała, a ja pojechałem z ojcem do sklepu, aby kupić nową wykładzinę. Każda wykładzina PCV do kuchni ws sklepie była bardzo ładna, więc nie wiedzieliśmy co mamy wybrać. Zrobiłem zdjęcia wzorów i wysłałem je do mamy. Moja mama od razu wiedziała, czego chce. Wygładzina podłogowa do kuchni miała być w wzorze imitującym panele podłogowe. Wiedziałem, że to wybierze, znam jej gust! Przyjechaliśmy do domu i zaczęliśmy zakładać nową wykładzinę. Całość prac trwała niecały dzień. Po tym wszystkim nasza kuchnia wyglądała, jak nowa. Wykładzina w kuchni idealnie pasowała do mebli, a ponadto sprawiła, iż w tym pomieszczeniu było o wiele lepiej, świeżej i czyściej. Lśniła czystością i pachniała nowością. Nie mogłem tylko si,e doczekać miny babci, jak zobaczyłaby nową wykładzinę. Myślę, że nie byłaby zadowolona, ale po czasie przyznawałaby racje, bo tak jest z nią przecież zawsze. W końcu uparta z niej kobieta!

Jak mówiłem, tak się stało. Moja babcia zdenerwowała się, że bez jej wiedzy wydaliśmy pieniądze. Mój ojciec jednak chyba pierwszy raz w życiu powiedział stanowczo, że czasami trzeba zrobić w życiu coś nowego, nawet zakupić nową wykładzinę PCV do kuchni, bo nie po to pracujemy przez całe życie, aby później nic z tego nie mieć! Byłem dumny z jego słów. Sam cieszyłem się bardzo z nowej podłogi w kuchni Już nie muszę się wstydzić przed kolegami, którzy zawsze przyglądali się wykładzinie za czasów stanu wojennego.

Kategorie: Wnętrza