W czasie przemian ustrojowych, jakie miały miejsce w Polsce na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, zaczęły w naszym kraju pojawiać się pizzerie. Wyrastały dosłownie jak grzyby po deszczu. Trudno dziś znaleźć w Polsce miasto lub miasteczko, w którym nie byłoby lokalu serwującego pizzę. Przodowały w tym oczywiście miasta turystyczne, takie jak Kraków. Nawet najwięksi smakosze pizzy mieliby problem z odwiedzeniem wszystkich pizzerii, jakie znajdują się w naszym mieście. 

Gdzie jest najlepsza pizza? 

najlepsza pizza w KrakowieJest z czego wybierać, a konkurencja między pizzeriami jest naprawdę ogromna. Restauracje dosłownie prześcigają się w doskonaleniu swojej oferty i wyszukiwaniu smaków mających przyciągnąć jak największe grono klientów. Niektórzy stawiają na tak zwanych stałych bywalców, inni koncentrują się na dotarciu ze swoją ofertą do turystów, którzy licznie odwiedzają nasze miasto. Kto lubi pizzę i bywa regularnie w krakowskich lokalach, ten na pewno zauważył, jakie smakołyki pojawiają się w kartach dań. Znajdziemy tam oczywiście standardy  charakterystyczne da włoskich pizzerii oraz całą plejadę rodzimych smaków. Restauratorzy chętnie sięgają po lokalne wędliny, kiełbasy, różnorodne sery czy leśne grzyby. Bliskość Tatr sprzyja temu, aby pizza czasem przybierała szatę góralskich specjałów. Gdyby komu przyszło wskazać, gdzie serwowana jest najlepsza pizza w Krakowie, miałby poważny problem z wyborem. Kraków to naprawdę wymarzone miejsce dla entuzjastów tego włoskiego smakołyku. Trudno zgadnąć, dlaczego Polacy tak bardzo polubili ten niepozorny włoski smakołyk. Gdy ktoś ma ochotę na zjedzenie posiłku na mieście, od razu do głowy przychodzi pizza. Można powiedzieć, że Polacy stworzyli to danie na nowo. Skromna włoska przekąska u nas zmienia się w pierwszorzędne, sycące danie. Nie tylko za sprawą wyśmienitych dodatków. Lubimy też przecież eksperymentować z ciastem. Cienki spód w naszych pizzeriach często zastępowany jest miękkim, puszystym ciastem, nierzadko wzbogaconym dodatkami – na przykład serem w brzegach.

Dodatki często tworzą niezwykłe kompozycje, wzbogacone aromatem różnorodnych przypraw i wyszukanych sosów. Rodowici Włosi często mają problem w rozpoznaniu w naszej pizzy swoich narodowych przekąsek. No i u nas pizzę spożywa się za pomocą sztućców, co w innych krajach jest raczej niepotykane. Jedzenie pizzy jest prawdziwą przyjemnością. Pizza nie ma najczęściej wiele wspólnego z szybką przekąską, mającą zaspokoić głód w ciągu dnia. Staje się pełnowartościowym posiłkiem, który spożywa się w restauracji z prawdziwą celebracją.