Różnorodnych plastikowych kubków używamy niemalże każdego dnia. Kupujemy kawę na wynos w drodze do pracy, spotykamy się ze znajomymi przy grillu i popijamy z nich napoje, towarzyszą nam one także na rozmaitych festynach oraz piknikach. Ich dużą zaletą jest fakt, że są wygodne w użytkowaniu oraz trwałe, a przy tym stosunkowo tanie. Posiadają one jednak dużą wadę, która przesłania wszystkie ich zalety. Plastik jest bardzo niebezpiecznym tworzywem, zarówno dla ludzi, jak i całej naszej planety.

Ciekawe wzornictwo papierowych kubeczków w różnych cenach

papierowe kubeczki - cenaCiężko nam sobie wyobrazić różne imprezy oraz pikniki bez plastikowych kubków. Towarzyszą nam bowiem one od zawsze. To z nich pijemy rozmaite słodkie napoje, piwo oraz kawę lub herbatę. Za niedługo jednak przepisy będą zakazywały stosowania jednorazowych plastików. Dotyczy to nie tylko kubków, ale także sztućców, talerzyków oraz słomek. Wydaje się to być sporym utrudnieniem, ale tak naprawdę jest to koniczne, by zmniejszyć zużycie plastiku, który coraz bardziej zaśmieca naszą kulę ziemską. Nie mamy jednak się czym martwić, bowiem znajdziemy wiele zamienników plastikowych produktów, które są praktyczne, wygodne w użytkowaniu oraz przyjazne środowisku, bowiem łatwo się rozkładają i nie są niebezpieczne dla zwierząt. Obecnie możemy znaleźć różnorodne słomki oraz talerzyki, a także kubki wykonane z bezpiecznych materiałów. Jeśli organizujemy przyjęcie przydadzą nam się papierowe kubeczki – cena ich nie jest dużo wyższa od tych plastikowych. W ofercie wielu producentów znajdziemy różne rodzaje kubków o różnej wielkości oraz wzornictwie. Firmy mogą zamówić je ze swoim logo, a jeśli organizujemy przyjęcie dla swojej pociechy znajdziemy różnorodne papierowe kubki z kolorowymi nadrukami, które z pewnością spodobają się każdemu dziecku. Zakaz używania jednorazowych plastików pomoże zmniejszyć zużycie śmieci, a także zmniejszy wydalanie dwutlenku węgla do atmosfery. Można już zauważyć wzrost świadomości społeczeństwa, bowiem coraz więcej osób rezygnuje z wód w plastikowych butelkach, a kupuje te w szklanych lub używa własnych bidonów wielorazowego użytku. Wiele firm zrezygnowało już plastiku, używają papierowych kubków, a plastikowe mieszadła zastąpiły drewnianymi.

Mimo, że na razie wielu z nas zastąpienie plastiku ekologicznymi zamiennikami wydaje się niemożliwe to tak naprawdę jest to łatwe do zrobienia. Musimy być świadomi i troszczyć się o środowisko, bowiem to człowiek przyczynia się do zaśmiecania planety, zanieczyszczania powietrza oraz wyginięcia wielu gatunków zwierząt. Nowe przepisy są zatem konieczne, by zmienić nasze postępowanie i poprawić stan naszej planety.