Kiedy kupowaliśmy to mieszkanie, w którym obecnie mieszkamy, jego wystrój bardzo nam się podobał. Nadal uważam, że jest całkiem w porządku, jednak nieco mi się już po tych paru latach znudził. Po prostu zaczęłam myśleć o tym, jak można by urozmaicić wygląd mieszkania, bez konieczności wymiany mebli czy zbyt wysokiego nakładu pieniędzy. Chciałam, żeby w którymś z pomieszczeń znalazło się coś, co od razu będzie przyciągało wzrok. Zdecydowałam się więc na dodanie jakiegoś ciekawego akcentu do salonu, ponieważ tam spędzamy najwięcej czasu, także ze swoimi gośćmi.

Malowanie ściany salonu w artystyczny sposób

artystyczne malowanie ścianNasz salon ma dosyć klasyczny wystrój, niewyróżniający się niczym szczególnym. Meble mają drewniane elementy, a całość ma stonowaną kolorystykę. Brakuje mi w tym pomieszczeniu czegoś, co przełamałoby tę zwyczajność, czyniąc całość interesującą oraz inspirującą każdego dnia. Postanowiłam więc poszukać czegoś, co pozwoliłoby mi nadać temu pomieszczeniu nowego charakteru. Po niezbyt długich poszukiwaniach znalazłam coś, co od razu mnie zachwyciło i wiedziałam, że chcę zamówić coś takiego do swojego mieszkania – było to artystyczne malowanie ścian. Wystarczy sobie wybrać wzór oraz ścianę, na której ma się on pojawić, aby artyści nanieśli na nią motyw, czyniąc wnętrze niepowtarzalnym. Nie mogłam się doczekać, kiedy jedna ze ścian naszego salonu całkowicie odmieni swój wygląd. Meble oraz wszelkie sprzęty w tym pomieszczeniu ustawione są tak, że jedna ze ścian jest nieco pusta. Do tej pory wisiały na niej ramki ze zdjęciami, ale z łatwością znajdę dla nich inne miejsce. Nadszedł więc czas wyboru motywu, jaki przedstawiać ma nasz obraz naścienny. Przedyskutowaliśmy to z mężem wspólnie, aby wybrać coś, co podoba się nam obojgu. Wahaliśmy się pomiędzy kilkoma wzorami, które przedstawiały różnorodne widoki. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na przepiękną uliczkę przypominającą te, które mieliśmy okazję zwiedzać podczas podróży po Włoszech.

Pomalowanie jednej ze ścian salonu zajęło specjalistom mniej czasu, niż się spodziewaliśmy, a całość prezentuje się rewelacyjnie. Zachwyciły nas żywe kolory takiego obrazu, które jeszcze bardziej podkreśliły jego głębię. Motyw, w którym zastosowano ciekawą perspektywę, pozwolił nam na optyczne powiększenie tego pomieszczenia, z czego również jesteśmy zadowoleni. Całość wystroju prezentuje się teraz zupełnie inaczej – o wiele lepiej oraz ciekawiej, a o to nam właśnie chodziło, więc oboje z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego.