Niedawno wraz z mężem zdecydowaliśmy się na przygarnięcie psa. Obecnie mamy bowiem odpowiednie warunki, żeby mieć pewność, że czworonogowi będzie u nas dobrze. Nie mogłam się doczekać, aż nasz pupil znajdzie się u nas w mieszkaniu. Oboje byliśmy tym bardzo podekscytowani. Wybraliśmy się wcześniej na pewne zakupy, aby wybrać różne potrzebne rzeczy. Chcieliśmy mieć pewność, że zaopatrzymy się we wszystko, co będzie nam potrzebne.

Obroża z kokardą dla pieska

obroża z kokardką dla psówZdecydowaliśmy się na dosyć małego psa. Szybko udało nam się znaleźć takiego, którego postanowiliśmy przygarnąć. Kiedy wybraliśmy się na zakupy, mieliśmy w głowie mniej więcej pojęcie o tym, co będzie nam potrzebne. Poza legowiskiem oraz miskami chcieliśmy kupić jeszcze jakąś ładną smycz oraz obrożę. Wiadomo, że w tym przypadku estetyka nie jest najbardziej istotna, warto jednak wybrać takie przedmioty, które się nam podobają. Dzięki temu nasz pupil będzie wyglądał uroczo. Z pewnością będzie robił ogromne wrażenie podczas spacerów. Bardzo spodobała się nam obroża z kokardką dla psów mniejszych ras. Taki model jest dosyć wąski, dzięki czemu jest bardzo wygodny dla czworonoga. Bardzo ważne jest bowiem to, aby takie rzeczy dopasować do wielkości psiaka. Wtedy będziemy mogli zadbać o jego komfort. Obroża powinna mieć odpowiednią długość, aby nie uciskać szyi psa. Nie może też być za luźna, aby pupil nie mógł się z niej po prostu wysunąć. Warto więc zmierzyć obwód szyi swojego psa, aby mieć pewność, że kupi się odpowiednio dopasowaną obrożę. Najwygodniejszą opcją są modele, które umożliwiają pewną regulację. Jest to szczególnie przydatne w przypadku szczeniaków, ponieważ one bardzo szybko rosną. Będziemy mogli wtedy co jakiś czas zwiększać obwód obroży, aby był ciągle odpowiednio dopasowany do wielkości naszego psa. Bardzo nam się spodobała obroża ozdobiona kokardą, ponieważ pies wygląda w niej przeuroczo. Jasny kolor doskonale pasuje do barwy jego sierści.

Obroża jest jedną z podstawowych rzeczy, w jakie trzeba się zaopatrzyć, kiedy decyduje się na psa. Warto ją kupić nawet wtedy, kiedy nasz psiak będzie na co dzień wyprowadzany w szelkach. Można bowiem do takiej obroży wygodnie oraz łatwo zamocować na przykład zawieszkę z naszym adresem albo informację o aktualnym szczepieniu przeciwko wściekliźnie, które jest oczywiście bardzo ważne. Bardzo się cieszę, że udało nam się znaleźć piękną oraz uroczą obrożę. Kokardka na niej sprawia, że nasz psiak wygląda słodko. Każdy właściciel psa z łatwością znajdzie model, który mu się spodoba.