Od momentu kiedy ogłosiliśmy naszej rodzinie i znajomym, że spodziewamy się naszego pierwszego dziecka zapanowała wśród nich prawdziwa euforia. My też bardzo się cieszyliśmy, ale z drugiej strony byliśmy przerażeni ponieważ nie byliśmy pewni, czy damy sobie radę. Byliśmy wprawdzie gotowi na nieprzespane noce, na dodatkowe wydatki i mniejszą ilość wolnego czasu, ale mimo wszystko odczuwaliśmy niepokój związany z odpowiedzialnością za tą małą istotkę. Na szczęście wszyscy zgodnie deklarowali pomoc i zapewniali, że możemy do nich dzwonić w przypadku wątpliwości.

Wybór pierwszego smoczka

smoczki bibsTrzeba przyznać, że korzystaliśmy z porad i doświadczeń znajomych kupując fotelik samochodowy i wózek dziecięcy, ale wiele rzeczy, w tym wanienkę i łóżeczko dziecięce kupiliśmy samodzielnie. Staraliśmy się być jak najbardziej samodzielni, ale kiedy maluch już się urodził okazało się, że nie wszystko byliśmy w stanie przewidzieć. Mieliśmy prawdziwy problem z doborem smoczka, ponieważ żaden nie przypadał do gustu naszemu dziecku. Sytuacja wydawała nam się beznadziejna, ale wszystko zmieniło się, kiedy znajomi polecili nam smoczki bibs, które niemal od razu przypadły do gustu maluchowi, jednocześnie kończąc nasze problemy. Smoczki tego producenta były inne niż te, które stosowaliśmy wcześniej przede wszystkim dlatego, że miały zupełnie inny kształt. W odróżnieniu od innych smoczków, te były okrągłe co było bardzo praktyczne, ponieważ w nocy, kiedy małemu wypadał smoczek nie musieliśmy zastanawiać się, czy podamy mu go dobrą stroną. Co więcej, w smoczku Bibs nie było to ważne, ponieważ gumka rozszerzała się od tarczy w kierunku buzi małego, dzięki czemu w nocy nie musieliśmy go rozbudzać, kiedy chcieliśmy tylko podać mu smoczek. Z czasem okazało się, że nasze dziecko mogło upodobać sobie smoczki Bibs także dlatego, że pierwszym jaki kupiliśmy był smoczek uspokajający, który jest idealny dla dzieci, które miewają problemy z podrażnieniami w okolicy ust, co najprawdopodobniej przeszkadzało naszemu bobasowi przy korzystaniu z pozostałych smoczków.

W sklepach z akcesoriami dziecięcymi jest bardzo duży wybór smoczków różnych producentów, dzięki czemu rodzice prędzej czy później znajdą taki, który będzie odpowiadał gustom ich dzieci. Bibs należy do producentów, którzy w swojej ofercie ma między innymi smoczki okrągłe i kolorowe, co nie jest częste wśród jego konkurentów. Zaletą tej firmy jest też to, że oferują smoczki dedykowane dzieciom, które cierpią na nadwrażliwość w okolicy ust, co zwiększa komfort ich użytkowania.

Kategorie: Zabawki