Każda kobieta chciałaby pięknie i młodo wyglądać. Mamy więc wiele kosmetyków do makijażu, które mają nam w tym pomóc. Często wybieramy kosmetyki niedostosowane do potrzeb naszej skóry powodując, że szybciej się ona starzeje i wysusza. Powinnyśmy więc zadbać o jakość stosowanych kosmetyków. Wybierzmy te naturalne.

Naturalna pielęgnacja pudrami mineralnymi

pudry mineralneDo jednych z naturalnych kosmetyków które możemy stosować do codziennego makijażu należą pudry mineralne. Oczywiście, nie wszystkie takie pudry mineralne mają w 100 % naturalne składy, jednak powinniśmy takie wybierać. Te naturalne zawierają w swoich składach najczęściej naturalne glinki – zieloną, białą lub czerwoną ( w zależności od rodzaju pudru i potrzeb skóry). Takie kosmetyki nadają się i są przeznaczone do codziennego stosowania i wykańczania makijażu codziennego. Pudry mineralne nadają się do każdego typu skóry – nawet tej wrażliwej i problematycznej. Mają one działanie kojące, które niwelują podrażnienia skóry. Możemy kupić takie kosmetyki odpowiednie do naszych potrzeb i oczekiwań. Są takie pudry, które są przeznaczone do cery tłustej i mieszanej. Doskonale zmatowią cerę, zapobiegną zapychaniu się porów i powstawaniu zaskórników i innych zanieczyszczeń. Wchłaniają one nadmierną ilość sebum, zapobiegają nieestetycznemu świeceniu się cery. Po ich zastosowaniu cera wygląda na wypielęgnowaną i zadbaną. Są także wersje pudrów przeznaczone do cery suchej. Nadadzą one blasku cerze i lekko wykończą nasz makijaż. Są również pudry brązujące, które nadadzą zdrowego kolorytu i muśnięcia słońcem naszej cerze. Wybór jest bardzo duży. Zazwyczaj takie pudry mają konsystencję proszku. Taka sypka konsystencja pozwoli nam na dozowanie kosmetyku w zależności od potrzeb. Jest łatwa w użyciu. Taki puder najlepiej nakładać dużym pędzlem z naturalnego włosia. Pudry mineralne są bardzo wydajne. Wystarczy nałożyć tylko niewielką jego ilość dla uzyskania pięknego efektu. Stosując takie pudry dodatkowo pielęgnujemy nasza cerę. Staje się ona pełna blasku, miękka i ukojona. Pudry mineralne możemy obecnie kupić w wielu popularnych drogeriach i sklepach internetowych. Warto je wypróbować. 

Do codziennego makijażu powinnyśmy wybierać pudry mineralne. Mają one naturalne składy. Są przeznaczone dla każdej cery – tłustej, suchej i mieszanej. Pielęgnują one cerę, zapobiegają świeceniu, wchłaniają nadmiar sebum, pielęgnują i dodają blasku cerze. Są dostępne w wielu drogeriach. Warto zainwestować w taki kosmetyk (najlepiej polskiej marki).