Właściciele pojazdów często są postrzegani przez model samochodu jaki posiadają, zwłaszcza w pewnych kręgach społecznych. Stary i zaniedbany samochód nie świadczy dobrze, dlatego te wielu posiadaczy aut systematycznie inwestuje pieniądze w jego wygląd i stan techniczny. W tym działaniu bardzo pomocny jest auto detailing, który już wiele lat temu rozwinął się w Wielkiej Brytanii.

W jakim celu stosuje się powłokę ceramiczną?

trwałe powłoki ceramiczne - katowiceModa na skuteczną pielęgnacje samochodu, wynikiem której jest nieskazitelny wygląd karoserii, już dawno panuje, ale dopiero od momentu wkroczenia auto detailingu zyskała ona nowy wymiar. Są to kompleksowe działania polegające na czyszczeniu, konserwacji, zabezpieczaniu i renowacji, które w konsekwencji prowadzą do podniesienia wartości rynkowej pojazdu. W ramach tej usługi można wykonać przeróżne formy zabezpieczeń, które sprawią, że karoseria, szyby czy wnętrze auta będą doskonale chronione przed wszelkimi uszkodzeniami. Najpopularniejsze są trwałe powłoki ceramiczne – Katowice są miastem, w którym bardzo wielu posiadaczy samochodów klasy premium już się na nią zdecydowało. Nie jest to najtańsza usługa, ale pozwala uzyskać spektakularny efekt lustrzanego odbicia karoserii, wydobycie głębi koloru oraz zabezpieczenie go przed mikrouszkodzeniami, które mogą powstać na przykład w wyniku mycia pojazdu. Czas wykonanie takiej usługi wynosi od jednego do trzech dni, gdzie trwałość jest oceniana na trzy do dziewięciu lat. Jest to proces kilkuetapowy, gdzie najpierw trzeba powierzchnię lakieru dokładnie wyczyścić, usunąć zarysowania i odtłuścić. Na końcu nakłada się odpowiednią warstwę środka ceramicznego, który po całkowitym zastygnięciu tworzy na lakierze dodatkową warstwę twardego szkła. Dzięki temu lakier jest zabezpieczony przed zarysowaniami, odpryskami, zmatowieniami czy mechanicznymi uszkodzeniami. Trwałość powłoki ceramicznej jest dwa razy większa niż lakieru, dlatego tak wiele osób się na nią decyduje. Wykonanie takiego zabezpieczenia to przeważnie koszt rzędu tysiąca – trzech tysięcy złotych.

Na usługi w ramach auto detailingu decydują przeważnie właściciele pojazdów klasy premium, gdyż nie należą one do najtańszych. Oczywiście w parze z ceną idzie wysoka jakość, która gwarantuje znaczący wzrost wartości rynkowej pojazdu, ponieważ bez wątpienia auto zyskuje na wyglądzie. Poza powłokami ceramicznymi, w Katowicach są wykonywane także bezbarwne folie ochronne na karoserii, renowacja lakieru, hydrofobowe zabezpieczanie szyb czy konserwacja tapicerki.