Mindfulness to nowa i obiecująca metoda, która pozwala na radzenie sobie ze stresem i problemami życia codziennego. Warto podkreślić z całą mocą, że jest to udokumentowana i naukowo udowodniona metoda. Oczywiście od nas zależy, czy z niej skorzystamy. Warto jednak zapoznać się z licznymi korzyściami. Potencjalnie każdy może uczestniczyć w treningu uważności – dzieci, dorośli oraz osoby starsze. Nigdy nie jest za późno na zmianę swojego życia!

Na czym polega trening uważności?

trening uważności warszawaWiele osób zastanawia się, czym jest mindfulness. Metoda ta została opracowana już w latach siedemdziesiątych. Przynosi pozytywne skutki. Każdy może ją stosować. Mindfulness polega w dużej mierze na koncentrowaniu swojej uwagi na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach płynących z otoczenia. Brzmi dosyć prosto, choć w praktyce trenowanie uważności nie jest takim prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Podczas treningu uważności uczymy się życia w chwili obecnej. W tym sensie mindfulness bardzo przypomina medytację buddyjską, która również przecież opiera się w dużej mierze na doświadczaniu chwili obecnej taką, jaka ona jest, bez oceniania i analizowania. Nie ulega wątpliwości, że dużym zainteresowaniem cieszy się trening uważności Warszawa to miasto, w którym możemy zapisać się na warsztaty z metody mindfulness. Program terapeutyczny trwa z reguły do kilku tygodni, a spotkania odbywają się trzy razy w tygodniu. Zajęcia z mindfulness odbywają się w małych grupach liczących do dziesięciu osób. Prowadzą jej wykwalifikowani terapeuci, którzy metodę mindfulness poznali od podszewki i wiedzą, jak ją stosować w praktyce. Uczestnikom warsztatów przekazują cenne uwagi, zachęcają również, żeby trenować uważność każdego dnia w swoim własnym domu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby ćwiczyć uwazność w autobusie, podczas jazdy samochodem lub w trakcie pracy. Badania naukowe wykazały jednoznacznie, że mindfulness poprawia samopoczucie fizyczne oraz psychiczne. Nasz mózg przełącza się na zupełnie inne tory. Dzięki treningowi uważności zaczynami inaczej postrzegać otoczenie.

Specjalne ćwiczenia umysłu przeznaczone są w szczególności dla osób, które na co dzień borykają się  z napięciem i złymi emocjami. Stres potrafi negatywnie wpływać na naszą kondycję i samopoczucie. Warto podkreślić z całą mocą, że umiejętnie przeprowadzony trening uważności może się okazać pomocny w przypadku groźnych zaburzeń i chorób psychicznych. A zatem bez wątpienia warto wybrać się na warsztaty prowadzone przez wykwalifikowanego terapeutę mindfulness.