Wałbrzych i działające tu właściwie od ponad dwóch stuleci, zakłady porcelany, mają nie tylko długą i bogatą historię lecz także wierne grono klientów, którzy z zaciekawieniem obserwują zmiany, jakie zachodzą w firmie i jej ofercie. Do tradycyjnych, najchętniej kupowanych i topowych motywów, należy zestaw Fryderyka i jej ponadczasowy dizajn. Opracowany jeszcze przed wojną w Wałbrzychu, porcelanowej stolicy Dolnego Śląska, kontynuowany do dziś, zdobi wiele domów, restauracji i eleganckich, zabytkowych wnętrz.

Zestaw Fryderyka z wałbrzyskiego zakładu porcelany Krzysztof

tradycyjna porcelana krzysztofFryderyka to nie tylko hit sprzedażowy, znanej i poważanej marki producenta porcelany, Krzysztof. To kawałek dolnośląskiej historii zamknięty w śnieżnobiałym lub kremowym kawałku porcelany. Produkowany jest nieprzerwanie od dziesięcioleci i trudno się nim znudzić. Tradycyjna porcelana Krzysztof, wytwarzana jest z wyjątkowo dobrych, wysokiej jakości materiałów. Nad całym procesem produkcji czuwa wykwalifikowana kadra rzemieślników, mistrzów w swoim fachu. Każdy, kto raz zobaczy zestaw obiadowy Krzysztofa, zakocha się w nim i dołączy do rzeszy wiernych fanów. Cechy szczególne tradycyjnej, dolnośląskiej porcelany to unikatowy, uniwersalny i ponadczasowy dizajn. Przywodzi na myśl czasy pięknych kolacji proszonych, przy świecach w odświętnym klimacie. To bardzo elegancka porcelana w kolorze białym lub kremowym, z delikatnym, ornamentalnym zdobieniem roślinnym, tworzący ciekawy, charakterystyczny wzór na krańcach talerza, filiżanki i innych elementów zestawu obiadowego. W Krzysztofie produkuje się tradycyjną porcelanę dostępną w bardzo atrakcyjnych cenach. Jest trwała, można ją myć w zmywarce i używać w mikrofalówce. Krzysztof oferuje duże zestawy porcelany obiadowej, zestawy kawowe i zakup pojedynczych elementów na sztuki. W zestawie obiadowym znajdziemy talerze, półmiski, tradycyjną, piękną wazę do zupy, sosjerkę, filiżanki do kawy lub herbaty. Zestaw kawowo – herbaciany to filiżanka ze spodkiem, cukiernica i elegancki dzbanek.

Plusem tradycyjnej porcelany Krzysztof jest jej odświętny i zarazem uniwersalny charakter. Zakupimy zestawy śnieżnobiałe lub kremowe albo z delikatnymi, złoconymi ornamentami. Możliwe jest zamówienie dużych zestawów obiadowych, pojedynczych sztuk, np. talerzy, filiżanek, wazy na zupę w tradycyjnym stylu, cukierniczki, podstawki pod jajka i wiele innych produktów z porcelany. Krzysztof produkuje zestawy porcelanowe od lat i posiada grono zaufanych klientów, miłośników porcelany.