Przedstawienie klientowi jakiejkolwiek oferty powinno mieć odpowiednio przemyślaną formę. Nie powinno się przedstawiać oferty jedynie ustnie. Większość klientów jest wzrokowcami, dlatego oferty muszą być przedstawione na papierze, albo w formie mailowej. W mojej firmie klienci dostają ofertę do ręki. Jest ona zawsze pięknie wydrukowana przy użyciu kolorowych tuszów. Dodatkowo zawsze takową ofertę wkładam klientowi do firmowej teczki. I to jest coś co robi na moich klientach największe wrażenie.

Profesjonalna teczka ofertowa tylko pomaga

teczki ofertowe z KrakowaJeśli przedstawiam moim klientom propozycję współpracy to wiem, że oni i tak nie podejmą decyzji od razu. Działam w takiej branży, że spodziewanie się zamknięcia sprzedaży na pierwszym spotkaniu byłoby szaleństwem. Dlatego wszelkie ustalenia poczynione w trakcie rozmowy handlowej oraz ustalone warunki cenowe skrupulatnie notuję w komputerowym notatniku. Na koniec rozmowy z klientem wszystko mu drukuję i przekazuję całe podsumowanie naszej rozmowy. Przygotowuję również konkretną ofertę, którą wkładam do eleganckiej i profesjonalnej teczki ofertowej. Zamawiam takie teczki ofertowe z Krakowa, bo tam działa pewien producent, z którym od lat współpracuję. Na teczce jest oczywiście grafika o ustalonej przeze mnie koncepcji. Co więcej, moja teczka ofertowa jest spójna pod względem identyfikacji wizualnej z tym co znajduje się na moich wizytówkach czy stronie internetowej. Od strony marketingowej staram się kierować maksymalnym profesjonalizmem w swojej firmie. Zawsze stawiam na profesjonalizm, co mam wrażenie dostrzegają w moim działaniu również moi klienci. A muszę powiedzieć szczerze, że z doświadczenia wiem, że teczki ofertowe wykonane profesjonalnie mogą tylko pomóc w zrobieniu dobrego biznesu. Wyobraźmy sobie, że dajemy klientowi ofertę w zwykłej koszulce foliowej albo w białej teczce biurowej. Przecież żaden klient nie potraktuje tego poważnie. Pewnie przy pierwszej lepszej okazji taka oferta się klientowi gdzieś zgubi. A o elegancką teczkę z wizerunkiem mojej firmy klienci po prostu dbają.

Jest wiele drobnych szczegółów, które pomagają w zrobieniu dobrego biznesu z klientem. To są szczegóły, które wpływają głównie na nasz wizerunek, jako sprzedawców coś oferujących. Ja w swojej firmie kieruję się zasadą, że profesjonalne otoczenie mojego biznesu pomaga mi być postrzeganym również profesjonalnie. I na szczęście póki co w swojej branży osiągam sukcesy. Tajemnicą mojego sukcesu od zawsze było profesjonalne przedstawienie klientowi oferty współpracy.

 

Kategorie: Poligrafia