Przemysł motoryzacyjny uległ znacznemu rozwojowi. Z tego względu, na rynku zaczyna się pojawiać coraz więcej producentów, zaopatrujących nas w coraz to lepszej jakości, komponenty dla naszych samochodów i nie tylko. Są to różnorakie przedmioty, takie jak akumulatory, klocki i tarcze hamulcowe, wycieraczki, felgi i wiele innych. Większość z nich, jest jednak obowiązkowym wyposażeniem każdego samochodu i w przypadku ewentualnego braku któregoś z nich, nie będzie on działał w pełni dobrze.

Tarcze hamulcowe ebc

hamulcowe tarcze ebcJednym z większych producentów, działających na polskim rynku, jest firma EBC Brakes. Zajmuje się ona produkcją, wysokiej jakości części do samochodów, a także motocyklów. Z pewnością warte uwagi, są ich klocki oraz hamulcowe tarcze ebc. Jednak szczególnym zainteresowaniem, cieszą się tarcze, których w ofercie są aż cztery rodzaje. Każdy z nich idealnie pasuje do klocków oraz każdego modelu auta. To co je wyróżnia, w przeciwieństwie do tarcz seryjnych, to zdecydowanie gładka powierzchnia, która zwiększa ich wytrzymałość oraz skuteczność hamowania. Jak wiemy, jest to jeden z najważniejszych i najczęstszych manewrów, jaki wykonujemy podczas jazdy. Bez tarcz i klocków hamulcowych, układ nie miałby możliwości poprawnego działania. Nie moglibyśmy w takim wypadku, w sposób kontrolowany, zredukować prędkości, ani nawet się zatrzymać. Taki samochód raz wprawiony w ruch, w ruchu by pozostał. Firma proponuje nam do wyboru parę serii tarcz. Jedną z nich jest Turbo Grove, które lepiej przepuszczają chłodne powietrze. Oznacza to, że ich system wentylacyjny, będzie pracował bez zarzutów, uniemożliwiając przegrzewanie tarcz. Seria USR, zapewnia swobodę jazdy, w postaci redukcji hałasu, podczas ich pracy. Dodatkowo powlekane są specjalną powłoką antykorozyjną, co zapewnia im ochronę, przed czynnikami zewnętrznymi, w każdych warunkach. Dla użytkowników, którzy cenią sobie specyficzny, często innowacyjny wygląd tarcz, producent zapewnił tarcze z serii Blade Disc. Prócz charakterystycznego nacięcia, charakteryzują się one dwiema szczególnymi cechami. Jedną z nich jest również cicha praca, pomimo ich nienaturalnego kształtu. Drugą niezwykle przydatną cechą, jest bardzo wydajny system odprowadzania zanieczyszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musimy martwić się o ewentualne, mechaniczne uszkodzenie tarcz.

Prócz firmy EBC, na rynku działa obecnie wielu producentów tarcz hamulcowych. Nie wszystkie jednak, charakteryzują się taką specyfikacją. Co więcej, większość z nich nie zaopatrzy nas w komponenty, do każdego modelu samochodu. Z tych właśnie powodów, marka EBC zasłużyła sobie na miano, jednego z największych producentów części samochodowych, na polskim rynku.