Postanowiliśmy w końcu kupić większe mieszkanie, ponieważ w naszej kawalerce było nam już coraz ciężej wspólnie żyć. Z początku, kiedy człowiek jest zakochany, chciałby każdą chwilę spędzać z ukochaną osobą, najchętniej skleiłby się z nią, aby w ogóle się nie rozstawać. Dlatego taka kawalerka jest idealnym mieszkaniem dla młodych zakochanych. Jednak z czasem taka nadmierna bliskość może się stać zbyt mecząca. Każdy potrzebuje czasem chwili oddechu od ukochanej osoby, chwili samotności i nieco przestrzeni dla siebie, aby się nie udusić.

Firma przewożąca meble

przewóz mebli - WarszawaDlatego właśnie po prawie trzech latach mieszkania w kawalerce postanowiliśmy wymienić mieszkanie na większe. Długo szukaliśmy czegoś, co by nam odpowiadało i na co byłoby nas stać, w końcu jednak znaleźliśmy bardzo fajne mieszkanie w dobrej cenie i zdecydowaliśmy się je kupić. Obecnie jesteśmy już po remoncie i zaczynamy przeprowadzkę. Już się tego boję. Mimo tego, że trzy lata to nie jest dużo, jednak w swoim malutkim mieszkanku udało nam się przez ten czas zgromadzić całkiem sporo gratów. O ile drobiazgi damy radę sami przewieźć, musimy znaleźć kogoś, kto zorganizuje nam przewóz mebli – Warszawa pełna jest firm przeprowadzkowych, które za odpowiednią opłatą przewiozą nam meble do nowego lokum, nawet jeszcze wniosą do mieszkania. Okazało się szczęśliwie, że właścicielem jednej z takich firm jest brat mojej bardzo dobrej przyjaciółki ze studiów. Nie dość, że dostaniemy spora zniżkę na przewiezienie naszych rzeczy, to jeszcze możemy być pewni, że nic się nie zniszczy i zostanie dostarczone na miejsce w takim samym stanie, w jakim wyruszyło z naszej kawalerki. Brat przyjaciółki obiecał, że uczuli pracowników na to, aby ostrożnie obchodzili się z naszymi meblami. Już jutro przyjeżdżają zabrać meble. Nie mogę się doczekać, kiedy wszystko przewieziemy, urządzimy się w nowym mieszkaniu. Bedę trochę tęsknić za nasza kawalerką, w końcu spędziłam tu bardzo dużo bardzo miłych chwil, ale jednocześnie cieszę się na nową większą przestrzeń. Będzie bajkowo.

W Warszawie funkcjonuje bardzo wiele firm przeprowadzkowych. Najlepiej jest zdecydować się na profesjonalną firmę, nawet, jeśli oznacza to nieco wyższa cenę. Ostatecznie jest to bowiem oszczędność, gdyż mamy pewność, że nasze rzeczy nie ulegną w transporcie ani podczas wnoszenia do nowego lokum, żadnym zniszczeniom i że nic nam nie zginie. Niektóre firmy oferują nawet możliwość pakowania. My akurat pakowaliśmy się sami, sama też kupiłam kartony przeprowadzkowe.