Loft pojawił się w aranżacjach nagle, jednak zagościł na dobre, zrzeszając sporą grupę jego miłośników. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim minimalistycznym desingiem (jak w przypadku stylu skandynawskiego) oraz surowymi materiałami. Loft przywołuje na myśl przemysłowe fabryki, stocznie i surowe obiekty magazynowe, a wkradł się do ciepłych wnętrz domów i mieszkań. Jest bardzo funkcjonalny i nie można odmówić mu estetyki. Loft jest oznaką indywidualizmu oraz nieszablonowych rozwiązań architektonicznych.

A może loftowa szafka RTV?

loftowe szafki rtv

Urządzenie wnętrz loftowych wymaga dużej kreatywności i zmysłu artystycznego. Na ścianach bardzo dobrze prezentuje się cegła – prawdziwa doda charakteru, jednak są też świetne imitacje cegły malowane na czerwono, biało i czarno. Cegła w dużej ilości może przytłaczać, dlatego też najlepiej zastosować są na jednym ewentualnie dwóch fragmentach, jak kominek, ściana z telewizorem lub przestrzeń między szafkami w kuchni. Cegła idealnie łączy się z betonem architektonicznym, szkłem oraz metalowymi dodatkami, czyli z charakterystycznymi dla loftu materiałami. Akcenty starego drewna to również must have wnętrz loftowych. Na jakie meble się zdecydować? Meble od dawna stanowią nie tylko funkcje przechowywania, ale są też elementem dekoracyjnym pomieszczeń. Loftowe szafki RTV przypominające warsztatowe konstrukcje to mebel, którego nie może zabraknąć w loftowych wnętrzach, a wazon znaleziony na pchlim targu lub na strychu dziadków doda mu pazura. Idealny mebel w stylu industrialnym, to ten wyglądający na nadgryziony zębem czasu. Znalezienie mebli w stylu loftowym jest teraz o wiele prostsze. Wielu producentów mebli decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty mebli w tym stylu, ze względu na duże zainteresowanie. Geometryczne konstrukcje i proste formy podkreślą ponadczasowe piękno mebli, a starannie dopracowane detale przez  stolarzy dodają szlachetności. Meble industrialne pasują nie tylko do wnętrz o tym charakterze. Mogą być wykorzystane w nowoczesnych wnętrzach eklektycznych, klasycznych i skandynawskich – wyróżniające się na tle całej aranżacji loftowe szafki RTV wzbogacą aranżację.   

Otwarta przestrzeń, światło i surowe materiały, które dodają wnętrzu poprzemysłowego charakteru – to wszystko charakteryzuje wnętrza w stylu industrialnym. Loft zdecydowanie przoduje w aranżacji wnętrz i nie ma się co dziwić, łączy naturalne materiały oraz kolory ziemi, które nieśmiało wkraczają w mieszkania i domy polaków. Z pewnością nie jest to moda, która szybko przeminie.