Podlewanie trawnika jest bardzo ważne, aby Twoja przestrzeń dobrze wyglądała. Dlatego dużo osób inwestuje we wszystkie możliwe systemy podlewania. Jest to dobra myśl, ale wszystko trzeba robić w sposób przemyślany. Wody nie może być ani za mało, ani za dużo. Jeden dobry system działa bardziej efektywnie, niż zastosowanie trzech. Projektanci takich systemów muszą dbać o to, aby woda była rozprowadzana równo, by trawnik był jednolity, bez nadmiaru oraz niedoboru wilgotności. Wykonuje się nawet badania tego czynnika.

Podlewanie trawnika i system do tego

systemy podlewania trawnikaAby podlewać trawnik nie trzeba używać do tego siły, ponieważ są systemy, które zrobią to za Ciebie. Systemy podlewania trawnika powinny być efektywne, ale nie prowadzić do zbytniego nawodnienia trawnika. Najczęściej inwestuje się w system, który dozuję wodę wprost do korzeni. System ułożony jest pod ziemią, dlatego nie czuć za dużej wilgotności na zewnątrz. Nawet w chwili podlewania można leżeć na trawie i się tego nie odczuje. Jednak trawa zawsze będzie miała odpowiedni poziom wilgotności, a także naturalny kolor. Wykonaniem takich systemów zajmują się profesjonalne firmy. Chodzi o to, aby podziemne systemy były prawidłowo wypoziomowane. Dzięki temu nie będzie kłopotu z tym, że w przewodach zostaje woda, co prowadzi do podmywania gruntu w przypadku nieszczelności. Ważne jest to, że Twój system jest co jakiś czas sprawdzany, czy na pewno działa w prawidłowy sposób. W ziemię wbija się kilka czujników, na końcu których są sondy. Nie zauważysz ich za bardzo, jeśli nie będziesz ich poszukiwał celowo. Po kilku dniach sprawdza się, czy poziom wilgotności jest odpowiedni, a także czy nie występują za duże różnice. Jeśli badanie wyjdzie prawidłowo, będzie to oznaczać, ze Twój system jest w pełni sprawny. Zapewne otrzymasz gwarancję, która zazwyczaj obejmuje okres sześciu lat użytkowania. Takie systemy podlegają nawet ubezpieczeniom. Oczywiście jeśli zdecydujesz się ubezpieczyć swoją posesję od różnych nieprzewidzianych wydarzeń.

Tego typu systemy to bardzo dobre rozwiązania i wiele osób to potwierdza. Nie widzisz nawet, kiedy do Twojego trawnika dozowana jest woda. Również tego nie odczujesz. Na pewno nie będziesz się przejmował w chwili, gdy jest zbyt gorąco i sucho. Dodam, że pod koniec października warto jest wyłączyć system. Dostaniesz łatwą instrukcję. Możesz również za pomocą specjalnego urządzenia, które jest dołączone do systemu, wypompować resztki wody, aby nie zamieniły się w lód. Trzeba oszczędzać system rur.

Kategorie: Dom i Ogród