Decydując się na posiadanie psa lub też kota musimy się odpowiednio przyszykować do tej roli. Ważnym jest zakup odpowiednich akcesoriów przez przybyciem naszego czworonożnego przyjaciela do nowego domu. W przypadku kotów, będzie to na pewno kuweta, drapak, zestaw misek i odpowiednich zabawek, do tego dobre legowisku; natomiast dla psa również legowisko oraz miski (w liczbie większej niż dwie), smycz i obroża oraz także mnóstwo zabawek. Następną ważną kwestią będzie podjęcie decyzji co do żywienia czworonogów.

Podajmy surowe mięsa różnego rodzaju dla czworonogów

mięso dla psówBardzo ważnym aspektem w zdrowym życiu naszego zwierzaka jest odpowiednio zbilansowana dieta, podobnie jak to bywa w przypadku człowieka. Musimy bezwzględnie nauczyć się dobrze karmić naszego psa i kota – resztki ze stołu, czy też karma o niskiej jakości jest bardzo niewskazana z wiadomych względów. Jeżeli zdecydujemy się na karmienie zwierząt gotowym pokarmem dla nich, który jest dostępny w sklepach stacjonarnych, czy też internetowych musimy zwracać uwagę na składy karmy. Taka karma może mieć dwa rodzaje mokra, czy też sucha, występuje również wersja pół wilgotna – tutaj możemy się kierować generalnie preferencjami naszego psa lub kota w doborze odpowiedniej konsystencji pokarmy. Jednakże najlepszą alternatywą żywienia zwierząt jest karmienie ich naturalnymi nieprzetworzonymi składnikiem. Pewnym nieco bardziej przetworzonym sposobem będą tutaj gotowane posiłki. Takie danie powinno zawierać mięso dla psa i/lub kota, dodatkowo warzywa oraz wypełniacz (choć niekoniecznie musi on być podany) w postaci ryżu, ziemniaków czy też makaronu. Przy tej formie karmienia zwierząt musimy pamiętać o odpowiedniej suplementacji, jest to bowiem pożywienie ubogie na przykład w wapń, którego będzie brakować naszym zwierzakom. Taka dieta jest już stosunkowo mało przetworzona i dobra. Najlepszym według badań sposobem żywienia zwierząt domowych mięsożernych jest surowe mięso dla psów i kotów z dodatkiem surowym warzyw w formie papki oraz odpowiednich suplementów. Jest to najbardziej zbliżony sposób karmienia do naturalnego, czyli takie pożywnie będzie odpowiednie pod każdym względem dla wszystkich domowych zwierząt mięsożernych.

Należy pamiętać, iż każdy samodzielnie przygotowany posiłek musi być dobrze zbilansowany i tego musimy się nauczyć na samym początku. Jest kilka zasad przygotowania surowego dania, która są bardzo łatwe w obsłudze i każdy sobie z nimi bez problemu poradzi. Są również dostępne specjalnie opracowane kalkulatory pomagające dobrać proporcje.