Jadalnie w ośrodkach hotelowych są jednymi z najważniejszych miejsc, w których zbierają się ich goście. Wymagają więc szczególnej dbałości o funkcjonalność oraz estetykę. Dlatego warto postawić na eleganckie i ponadczasowe rozwiązania, które łatwo też w razie potrzeby dostosować do konkretnej sytuacji. Dlatego tak często właściciele hoteli wybierają meble składane. Umożliwiają one nie tylko odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni, ale też możliwość jej szybkiego oczyszczenia, gdy zajdzie taka potrzeba. Najważniejsze z nich są stoły, które zazwyczaj zajmują też najwięcej miejsca.

Stoły składane w jadalniach

składane stoły bankietoweW jadalniach hotelowych zbiera się najwięcej osób. Pełnią więc ważną rolę w funkcjonowaniu obiektu. Dlatego tak istotne jest dbanie o ich wygląd, ale również funkcjonalność. Właściciele dbają więc o to, aby meble były eleganckie i stosunkowo łatwe do przenoszenia. W tej roli bardzo dobrze sprawdzają się składane stoły bankietowe. Zazwyczaj ten rodzaj mebli zajmuje najwięcej miejsca, jednak możliwość złożenia, pozwala na bardzo szybkie oczyszczenie przestrzeni i pozostawienie wolnego miejsca. Przydaje się to najbardziej podczas wszelkiego rodzaju uroczystości. Łatwo można wtedy złożyć meble, które nie muszą znajdować się w pomieszczeniu, a resztę przenieść na wybrane miejsca. Stoły takie są zazwyczaj projektowane tak, aby pasować do niemal każdego wystroju wnętrza, w razie potrzeb można jej jednak bez przeszkód nakryć obrusem. Ich waga jest dużo niższa niż mebli wykonanych z surowego drewna, a nawet solidnych sklejek. Podnosi to ich mobilność i wygodę użytkowania. Stoły takie mają też zazwyczaj blaty, które można rozsunąć. Dzięki temu przy jednym stole może zmieścić się kilka osób więcej, nie trzeba więc kupować większej liczby mebli. Do kompletu warto też dokupić składane krzesła. Pozwoli to na sprawne zmienianie sali jadalnianej w przestrzeń, która nadaje się do organizowania uroczystości i wydarzeń niezwiązanych z kuchnią. Dlatego szczególnie chętnie po stoły rozkładane sięgają właściciele ośrodków w znanych kurortach.

Meble rozkładane są znane ze swojej mobilności i funkcjonalności. Są więc doskonałym rozwiązaniem aranżacji wnętrz jadalni hotelowych. Ich wygląd jest uniwersalny, pasują więc do większości wnętrz. W razie potrzeby łatwo można je złożyć i wynieść, aby pozostawić wnętrze puste. Można w nim dzięki temu zorganizować uroczystości i wydarzenia, które nie są związane z pierwotnym przeznaczeniem jadalni. Do stołów dobrać można także składane krzesła, które są równie funkcjonalne.