Głównym wyposażeniem sal konferencyjnych oraz sal lekcyjnych w przedsiębiorstwie lub w placówce oświatowej, jest odpowiednia ilość krzeseł oraz stołów, pozwalających na pomieszczenie całego zespołu osób zgromadzonych w jednej sali celem dokonania prezentacji lub wykładu. Wszelkiego rodzaju szkolenia oraz prezentacje zbiorowe, dokonywane są w jedynym pomieszczeniu. Dodatkowe wyposażenie takiego rodzaju sal opiera się na systemach audiowizualnych.

Innowacyjne systemy sterowania

specjalistyczne systemy centralnego sterowaniaCoraz więcej przedsiębiorstw, korporacji oraz szkół, zaopatrywanych jest w nowoczesne oraz funkcjonalne systemy, pozwalające na dokonywanie szkolenia na podstawie prezentacji, wyświetlanej na specjalnym ekranie. Systemy te, wyposażone są w dodatkowe rozszerzenia, które pozwalają na sterowanie obrazem na ekranie, wyłącznie za pomocą tabletu lub laptopa, dzięki czemu przedstawienie prezentacji na tablicy interaktywnej staje się znacznie prostsze oraz mniej skomplikowane, od tradycyjnych metod dokonywania prezentacji. Specjalistyczne systemy centralnego sterowania pozwalają na szybkie oraz bezkonfliktowe uruchomienie slajdów w pełnej rozdzielczości, jak również prezentacji multimedialnej, z zachowaniem wysokojakościowego obrazu, a także nagłośnienia audio. Systemy tego rodzaju znajdują swoje zastosowanie w salach lekcyjnych oraz konferencyjnych, gdzie są one wykorzystywane w celu dokonania szkolenia na podstawie prezentacji projektów. Obsługa specjalnej tablicy interaktywnej oraz systemu nagłośnieniowego, odbywa się za pomocą urządzeń multimedialnych, wyposażonych w funkcje WiFi lub bluetooth, dzięki którym istnieje możliwość połączenia zdalnego z systemem, przez co obsługa urządzeń av, odbywa się wyłącznie za pomocą smartfona, tabletu, czy też laptopa, które zostały podłączone pod system audiowizualny. Takiego rodzaju zaawansowane systemy znajdują wysoki poziom uznania, oraz zastosowanie w różnego rodzaju salach konferencyjnych, jak również w szkolnych salach lekcyjnych.

Dzięki najbardziej zaawansowanym systemom, pozwalającym na dokonywanie prezentacji projektów, pracownicy przedsiębiorstwa, mogą w sali konferencyjnej zapoznać się z projektem oraz zakresem działań, jakie mają zostać przez nich wykonane w ciągu najbliższych dni. Dzięki takiego rodzaju systemom, proces szkolenia oraz zapoznania się z zakresem działań przedsiębiorstwa, pozwala na pełną terminowość wykonania zleceń przez zespół pracowników, jak również na znaczne zredukowanie wszelkich opóźnień, wynikających z braku odpowiedniego przygotowania pracowników do działania.