Generalnie filament do drukarki 3D jest jednym z najważniejszych materiałów, które ostatnio są coraz częściej wykorzystywane. Niektóre inne materiały do ​​drukowania obejmują tworzywa sztuczne, poliuretan, włókno metalowe, włókno szklane i inne. Ale filament do drukarki r jest zwykle najważniejszy.

Z jakich materiałów są wykonane filamenty?

sprawdzony filament fiberlogyZazwyczaj filament do drukarki 3D jest wykonany z różnych materiałów, takich jak poliamid, akrylonitryl-butadien-styren (ABS), laminaty, szpule i wiele innych. Dla każdego rodzaju żarnika, który ma, musisz znać jego właściwości. Wybierając sprawdzony filament fiberlogy, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki. Niektóre aspekty, które należy wziąć pod uwagę to: Wysokie temperatury Im wyższa temperatura filamentu, tym lepiej będzie on działał. Wysokie temperatury wpływają również na jakość filamentu. Usunięcie filamentu byłoby trudniejsze, a na końcu filamentu mogą pojawić się niepotrzebne części, które nie będą pasować do maszyny. Tekstura Tekstura żarnika może również decydować o jego wydajności. Większa faktura filamentu oznacza, że ​​jest on bardziej trwały, ponieważ nie łatwo się łamie, a to jest również dobre dla środowiska. Słaba konsystencja Słaba konsystencja żarnika wpływa również na jego działanie. Filament musi być wystarczająco twardy, aby mógł utrzymać kształt, a jeśli będzie zbyt twardy, wydruki nie będą dobrze. Odporność na ciepło Filament do drukarki r powinien być w stanie wytrzymać wysokie temperatury. Dzieje się tak, aby mógł poradzić sobie z ciepłem z gorącego złoża, aby nie wypalił wydruku, a drugi koniec filamentu nie stopił się. Rozważ wszystkie te czynniki, aby znaleźć filament, który najlepiej pasuje do drukarki. Wymienione powyżej czynniki są ważne, ponieważ mogą znacznie wpłynąć na działanie filamentu. Miękkie i rozciągliwe filamenty są w stanie wytrzymać karę fizyczną, której nie tolerują ani ABS, ani PLA. Z drugiej strony drukowanie nie zawsze jest łatwe, ponieważ wytłaczanie TPE może być trudne. Zajęło około pięciu lub sześciu prób przyklejenia filamentu do łóżka i nie wypaczenia, ale po nałożeniu kleju wszystkie te początkowe problemy zostały wyrzucone przez okno.  

Nylon może wchłonąć ponad 10% swojej masy w wodzie w czasie krótszym niż 24 godziny, dlatego najlepiej nie pozostawiać higroskopijnych włókien na zewnątrz. Nie ma wątpliwości; udany druk 3D za pomocą nylonu i materiałów na bazie nylonu wymaga suchego filamentu. Filament nylonowy to niezwykle silny, trwały i wszechstronny materiał do drukowania 3D.

Kategorie: Poligrafia