Chcąc prowadzić małą firmę, w której nie zatrudniamy żadnych pracowników, jesteśmy w stanie samodzielnie wykonywać wszystkie obowiązki. Jednak kiedy działalność się rozrasta, a obowiązków przybywa, to konieczne jest powierzenie niektórych zadań pracownikom. Nie każdego przedsiębiorcę stać na zatrudnienie specjalisty od rachunkowości, więc wielu przedsiębiorców wybiera tańsze rozwiązanie korzystania z usług księgowych. 

Czy usługi świadczone przez biura są rzetelne?

biuro rachunkowe BydgoszczZa małe firmy, zgodnie z ustawą traktowane są przedsiębiorstwa, które zatrudniają maksymalnie dziesięciu pracowników. W takich firmach często większość obowiązków spoczywa na właścicielu, ale kiedy biznes się rozrasta, albo przedsiębiorca nie ma pojęcia o prowadzeniu rozliczenia firmy względem Urzędu Skarbowego, to księgowość jest powierzana specjalistom. Jeżeli interesuje nas sprawdzone i tanie biuro rachunkowe Bydgoszcz jest najlepszym miastem na nawiązanie współpracy z taką firmą. Biura mają znacznie niższe ceny za świadczone usługi niż koszt zatrudnienia pracownika na samodzielnym stanowisku. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na współpracę z biurem rachunkowym, opłacają comiesięczny abonament, którego wysokość zależy od wielkości i rodzaju przedsiębiorstwa, ilości generowanych w każdym miesiącu dokumentów księgowych i od ewentualnej ilości zatrudnionych pracowników na umowy. Najniższy abonament wynosi około sto pięćdziesiąt złotych i dotyczy on jednoosobowej działalności gospodarczej. Ceny usług księgowych świadczonych dla spółek są znacznie droższe, bo wymagają one prowadzenia pełnej księgowości. W biurze rachunkowym pracuje przynajmniej kilka księgowych, które głównie zajmują się rozliczaniem klientów, czyli prowadzeniem podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych i pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek. Poza prowadzeniem księgowości, w biurach klienci mogą też liczyć na kompleksową obsługę w zakresie kadr i płac, a większe firmy zatrudniają też specjalistów od doradztwa podatkowego. 

Jak widać usługi świadczone przez biura rachunkowe w Bydgoszczy są kompleksowe i rzetelne. Zatrudniane osoby w branży księgowej, mają dokładnie weryfikowane doświadczenie i wykształcenie, ponieważ od nich zalezy jakość usług, jakie będą realizować. Księgowi, którzy pracują w biurze, przynajmniej kilka razy w roku są wysyłani na szkolenia rachunkowe, podatkowe, lub kursy realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ma to na celu podnoszenie kwalifikacji kluczowych dla biura pracowników.