Wykończenia wnętrz to dziedzina, w której co rusz pojawiają się się nowe trendy oparte na innych rozwiązaniach materiałowych i estetycznych. Jednak w przypadku ceglanych motywów zainteresowanie nie spada od wielu lat. Cegła odpowiednio wprowadzona do wnętrz nadaje loftowego charakteru i dodaje wnętrzom ciepła. Ostatnio zainteresowanie ceglanymi wykończeniami znacznie wzrosło gdy pojawiły się płytki wykonane ze starych ciętych cegieł.

Najlepsze sposoby na wykonanie imitacji ceglanej ściany

imitacja cegły do wnętrz mieszkalnychŚciana z cegły w mieszkaniu nie jest niczym nowym ale z racji swojego uroku i możliwości świetnego współgrania z innymi technikami wykończeniowymi utrzymuje się na topie pośród innych rozwiązań. Cegła świetnie nadaje się do każdego  wnętrza, bez różnicy czy ma ono charakter minimalistyczny, loftowy czy też luksusowy. Aby wprowadzić do wnętrza elementy inspirowane wyglądem i urokiem tradycyjnych, naturalnych cegieł można skorzystać z wielu dostępnych obecnie na rynku rozwiązań materiałowych. Właściwie dobrana imitacja cegły do wnętrz mieszkalnych będzie bardzo trudna do odróżnienia od naturalnej cegły. Trzeba pamiętać, że naturalna cegła to bardzo bogata kolorystyka i aby imitacja była naprawdę udana trzeba się trochę postarać by uzyskać odpowiedni efekt. Najlepszym choć pracochłonnym sposobem jest wykorzystanie płytek ciętych ze starych cegieł. Producenci tego rodzaju materiału oferują go w bardzo różnorodnej kolorystyce co daje możliwość bardzo dobrego dopasowania do wnętrza. Inny, mniej pracochłonnym sposobem jest wykorzystanie płytek i paneli gipsowych imitujących cegłę. Tego rodzaju rozwiązanie wymaga dokładnej impregnacji powierzchni gipsowej gdyż materiał ten jest bardzo chłonny na wilgoć. Dostęp do wysoce specjalistycznych farb pozwoli uzyskać bardzo dobry efekt ceglanego muru. Można również wykorzystać lekkie i wodoodporne panele z polistyrenu nadające się również do łazienek. Jednym z rozwiązań są także płytki imitujące cegłę wykonane z klinkieru lub betonu. Są to materiały odporne mechanicznie, a klinkier nie wymaga impregnacji. Jeżeli chcemy uzyskać bardzo szybki efekt pokrywając jednocześnie duże powierzchnie można się zdecydować na wykonane w formacie 3D znakomite tapety lateksowe lub winylowe.

Ceglane motywy we wnętrzach są bardzo dobrym sposobem ożywienie wyglądu mieszkania lub domu. Należy jednak pamiętać, że poszczególne rodzaje imitacji cegły dają odmienny efekt. Najlepszym sposobem jest wykorzystanie płytek klinkierowych lub ciętej cegły gdyż efekt będzie najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Taki rodzaj materiału wprowadzi do pomieszczenia swoisty ceglany mikroklimat i zapach.

Kategorie: Remonty