Osoby, które cierpią na alergię najlepiej wiedzą, z jakimi trudnościami borykają się na co dzień. Nawet jeśli zadbają o to, aby ich mieszkanie było sterylnie czyste, to w ciągu dnia przemieszczają się wśród miejsc, w których roi się od alergenów. Efekt jest klasyczny – natychmiastowo dręczy ich katar, świąd, łzawienie z oczy, co znacząco uniemożliwia normalnego funkcjonowanie. Nic więc dziwnego, że po takich przeżyciach w ciągu dnia oczekują bezpiecznego i komfortowego wypoczynku w nocy. 

Wyposażenie sypialni alergika

materace piankowe 160x200 dla alergikówAlergicy muszą przystosować swoje mieszkanie do alergii, bowiem w innym wypadku będą w nim czuć się jak w chorobotwórczym więzieniu. Oprócz regularnych porządków, powinni co jakiś czas ozonować mieszkanie, aby pozbyć się wszelkich roztoczy, grzybów i pleśni wzmagających objawy alergii. Nadwrażliwość bardzo mocno akcentuje się w nocy, co jest spowodowane nieodpowiednimi materiałami znającymi się w łóżku. Z tego względu zakup łózka powinien sprowadzać się do dwóch działań. Pierwszym z nich jest kupienie ramy, najlepiej nie mniejszej niż 160×200, gdyż mniejsza powierzchnia łóżka powoduje wchłanianie się roztoczy i bakterii wgłąb materaca i po prostu trudniej je później wyczyścić. A drugim zakupem są właśnie materace piankowe 160×200 dla alergików, które są zrobione z materiałów antyalergicznych, a ponadto ich budowa ma utrudniać przechodzenie roztoczy kurzu w głąb materiału. Również należy zadbać o antyalergiczne właściwości kołdry i pościeli. Jednak jeśli naszym alergenem są roztocza kurzu, wówczas powinniśmy zastosować odpowiednie środki chemiczne i odkurzacze, które ochronią nasze łóżko przed ich gromadzeniem. Środki polegają na spryskaniu specjalnym sprayem całej powierzchni, natomiast odkurzaczem usuniemy martwe roztocza i będziemy mieli pewność, że w nocy nie dopadną nas objawy alergii, a cały dom będzie cieszył się porządkiem i sterylnością. Oprócz tego zawsze warto zakupować produkty, które są antyalergiczne, bowiem będziemy mieli pewność, że żaden dodatkowy składnik nie podrażni naszego układu immunologicznego.

Elementy sypialni, a zwłaszcza łóżko wraz z materacem i pościelą to kluczowy element w walce z objawami alergii. Nocą spędzamy w łóżku wiele godzin, wdychając powietrze z sypialni i mając kontakt cielesny z materiałami łóżka i pościeli. Nieodpowiednio dobrane produkty mogą nasilać objawy alergii, co z czasem może doprowadzić do jej rozwinięcia i astmy, która jest nieuleczalną chorobą i znacznie trudniejszą do zwalczenia, aniżeli nadwrażliwość czy też alergia. 

 

Kategorie: Wnętrza