Niektórzy myślą, że rozpoczęcie przygody z wędkarstwem to po prostu wzięcie wędki nad wodę i zarzucenie zestawu. Otóż na chwilę obecną każda odmiana wędkarstwa wiązać się musi z dość dużymi zakupami. Jedną z rzeczy, które każdy wędkarz musi posiadać jest pokrowiec. Przewożenie swoich wędek czy podbieraków bez odpowiedniego zabezpieczenia może doprowadzić do ich szybkiego uszkodzenia. Warto więc zadbać o swój sprzęt wędkarski i zaopatrzyć się w sprawdzone pokrowce. Obecnie ich ceny nie są już tak duże jak jeszcze kilka lat temu.

Odporne pokrowce na wędziska

pokrowiec na wędkęŁowienie ryb zawsze wiąże się z dużymi zakupami. Nie wystarczy jednak zaopatrzyć się w najprostszą wędkę czy kołowrotek by rozpocząć swoją przygodę z wędkowaniem. Żeby wędkować profesjonalnie to konieczne będzie kupno sprawdzonego sprzętu przeznaczonego nie tylko do łowienia ale również do transportu wędek. Pokrowiec na wędkę to rzecz jaką musi posiadać każdy wędkarz bez względu na to jaką metodę połowów preferuje. Osoby łowiące drapieżniki metodą spiningową najczęściej inwestują w jednokomorowe pokrowce z usztywnianymi ściankami. Dla takich wędek produkuje się już nawet pokrowce zwane potocznie tubami, które są jednymi z najbardziej wytrzymałych pokrowców na rynku. Kupno mówiąc o kupnie pokrowca na wędkę koniecznie warto wspomnieć o tym, że należy również zaopatrzyć się w pokrowiec na kołowrotek. Niektórzy wędkarze przewożą kołowrotki połączone z wędką w jednym pokrowcu. Niemniej jednak takie rozwiązanie jest dość ryzykowne bowiem może się tak stać, że nasz kołowrotek podczas transportu się uszkodzi. W związku z tym lepszym rozwiązaniem jest rozdzielenie tych dwóch elementów i kupno dodatkowego pokrowca na kołowrotki. Decydując się na kupno pokrowca na wędzisko staniemy przed wyborem dotyczącym tego czy wybrać pokrowiec usztywniany czy miękki. Druga opcja jest zdecydowanie tańsza ale z własnego doświadczenia wiem, że takie pokrowce w bardzo małym stopniu ochraniają nasze wędki. Lepszym rozwiązaniem byłoby więc kupno pokrowca z usztywnianymi ściankami.

Generalnie pokrowce wędkarskie możemy bardzo łatwo nabyć w sklepach wędkarskich. Kupno takiego pokrowca to wydatek rzędu 150-200zł jeśli mówimy o pokrowcu usztywnianym. Wersje bez usztywnienia możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Na dzień dzisiejszy całe mnóstwo wędkarzy decyduje się na zakup pokrowców drogą elektroniczną. W sieci znaleźć możemy bardzo dużo sklepów oferujących sprzęt dla wędkarzy. Kupując pokrowiec w takim sklepie możemy zaoszczędzić dość sporo pieniędzy.