Zarówno osoby prywatne jak i właściciele sklepów czy lokali gastronomicznych często zastanawiają się nad tym jak skutecznie zabezpieczyć swoją własność przed osobami niepożądanymi pod ich nieobecność. Rozwiązań na rynku jest dziś tak wiele, że wybór staje się naprawdę trudny. Wszystko zależy oczywiście od sytuacji i położenia lokalu, który chcemy zabezpieczyć. Jeśli znajduje się on na przykład w galerii handlowej, będzie nam zależało na jednoczesnym zabezpieczeniu mienia oraz zachowaniu pewnych elementów ekspozycji.

Czy warto użyć krat zwijanych

kraty zwijaneIdealnym rozwiązaniem takiego problemu wydają się być rolowane, zwijane kraty. Ich ogromną zaletą jest to, że po rozłożeniu nie zasłaniają one całkowicie ekspozycji. Dzięki temu klient może zaciekawić się naszymi produktami przechodząc koło sklepu już po jego zamknięciu i wrócić następnego dnia, aby nabyć produkt, który go zainteresował lub rozejrzeć się po wnętrzu, które go zaintrygowało. Kolejnym istotnym aspektem jest przepływ powietrza, który dzięki perforowanej, ażurowej strukturze krat rozwijanych jest utrzymany na wysokim poziomie. Dzięki temu otwierając rano nasz lokal lub placówkę nie musimy martwić się o to, że nasi pierwsi klienci przeziębią się już samego rana i więcej do nas nie wrócą. Pomaga to utrzymać temperaturę wewnątrz lokalu na poziomie zbliżonym to temperatury wokół. Jest to szczególnie przydatne w lokalach umiejscowionych w galeriach i pasażach handlowych, których korytarze ogrzewane są niezależnie od lokalów i sklepów znajdujących się w nim. Jednocześnie, mimo ażurowej struktury, kraty zwijane nie ustępują wytrzymałością i trwałością innym, bardziej standardowym rozwiązaniom z zakresu bezpieczeństwa naszego lokalu takim jak bramy, których powierzchnia jest całkowicie zakryta. Zapewniają to wysokie standardy, jakie zwykle narzucają sobie producenci.  Do wyboru mamy zarówno kraty wykonane ze stopów różnego rodzaju metali jak i aluminium. Są one niezwykle lekkie ale także jednocześnie bardzo solidne i trwałe, przez co doskonale pełnią swoją rolę i zapewniają należyte i niezbędne bezpieczeństwo i ochronę przed dostaniem się do lokalu osób niepożądanych.

Rolowane kraty, zarówno aluminiowe jak i metalowe, mogą być zainstalowane na prowadnicach do manualnego rozkładania ale jeśli zechcemy, możemy także pozwolić sobie na system automatycznego rozkładania i składania instalacji. Dzięki temu takie rozwiązanie zapewnia nam wygodę i jest idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Oczywiście, sami musimy zadać sobie pytanie dotyczące tego, czego potrzebujemy i jakie są nasze oczekiwania względem systemu zabezpieczającego nasz lokal, mieszkanie czy garaż.