Niektóre pomieszczenia znajdujące się we wnętrzu naszego domu mogą wymagać bardzo dużej uwagi. Chodzi o to, że przez ich nieodpowiednie przygotowanie może dochodzić do zwiększenia kosztów dotyczących korzystania z naszego domu. Przykładem jednego z takich pomieszczeń jest poddasze. Ten element budynku często jest bezpośrednio odpowiedzialny za utratę cennego ciepła z wnętrza budynku. Warto więc zadbać o to by poddasze było odpowiednio ocieplone.

Nowe techniki ocieplania

ocieplanie poddaszy w PrzemyśluJak wiadomo ciepłe powietrze zawsze unosi się ku górze. W naszych domach z reguły większość z nas posiada tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne. Jest ono związane z podnoszeniem temperatury powietrza, które przez to jest wprawiane w ruch. Z racji, że takie powietrze staje się lżejsze to unosi się ku górze. W górnych partiach budynku może ono więc szukać dla siebie ujścia. Z tego powodu tak ważne jest to by odpowiednio nasze poddasze ocieplić. Od dłuższego czasu do tego zadania wykorzystywana jest pianka poliuretanowa. Początkowo materiał ten w ogóle nie był kojarzony z ocieplaniem. Stosowano go bowiem do produkcji różnych przedmiotów. Spełniał się on idealnie w roli wypełniacza. Nadszedł jednak taki moment gdy ktoś dostrzegł, że pianka poliuretanowa jest w stanie skutecznie zatrzymywać ciepło. Od tego momentu zaczęto coraz częściej próbować stosować taką piankę do ocieplania. Miała ona nawet swój epizod w kosmosie bowiem amerykańska agencja kosmiczna NASA używała niegdyś pianki poliuretanowej do ocieplania promów kosmicznych. Jeśli chodzi o ocieplanie poddaszy w Przemyślu znaleźć możemy fachowców, którzy są w stanie dla nas wykonać natryski z pianki poliuretanowej. Znalezienie ich nie będzie zbyt dużym problemem ponieważ większość firm zajmujących się takimi zadaniami posiada własną stronę internetową. Od jakiegoś czasu pianka PUR sprawdza się również w ocieplaniu budynków z zewnątrz. Z racji swoich właściwości może ona być wykorzystywana również w przypadku ocieplania domów wykonanych z drewna.

Niewątpliwie bardzo dużą zaletą pianki poliuretanowej jest jej waga. Jest to materiał, który zdecydowanie w bardzo małym stopniu będzie wpływał na obciążenie całej konstrukcji naszego budynku. Dostrzec obecnie możemy, że osoby posiadające domy szkieletowe coraz częściej sięgają po rozwiązania oparte o piankę poliuretanową. Nakłada się ją zarówno na poddaszach jak też i na ścianach takich budynków. Piana poliuretanowa przejawia bardzo dużą adhezję czyli może przylegać łatwo do tworzyw sztucznych, tynku czy drewna.

Kategorie: Remonty