Półtora roku temu cały świat wstrzymał oddech. Z pewnością prawie nikt nie spodziewał się tego, że nowa odmiana wirusa będzie aż tak bardzo niebezpieczna. Wiele osób z pewnością miało nadzieję, że pandemia szybko się skończy i że nie będzie miała aż tak ogromnych rozmiarów. Żaden kraj nie był jednak bezpieczny i każdy musiał zmienić swoje życie. Ludzie starali się zachowywać dystans społeczny, zaczęli bardziej dbać o higienę, unikali większych zgromadzeń i często pozostawali w domach. Nie każdemu jednak udało się uniknąć zachorowania.

Gdzie można się rehabilitować po wyzdrowieniu?

rehabilitacja po covid inowrocławCzęść osób nadal nie może uwierzyć w to, że pandemia jeszcze się nie skończyła. Wiele milionów osób mimo tego, że zachorowali na COVID-19, wygrało walkę z tym wirusem. Z pewnością każdy z ozdrowieńców czuł się tak, jakby narodził się drugi raz i dostał od losu nową szansę. Niektórzy chorowali ciężko, inni nieco lżej, a pozostali w ogóle nie mieli żadnych objawów. Dopiero po jakimś czasie od wyzdrowienie okazywało się, że pojawiać się zaczęły dolegliwości, których kiedyś nie mieli. Prawie u każdego zmniejszyła się wydolność płuc i pojawiało się duże zmęczenie mimo tego, że nie wykonywali większej aktywności. Wiele osób zaczęło mieć problemy z poruszaniem się, a także z pamięcią. Powstawać zaczęły miejsca, w których możliwa jest profesjonalna rehabilitacja po COVID Inowrocław jest miastem, w którym do takich placówek zgłasza się coraz więcej osób. Specjaliści każdemu pacjentowi starają się poświęcić jak najwięcej czasu. Każdego dnia prowadzone są zajęcia z fizjoterapeutą, który ma usprawnić to, co nagle przestało dobrze działać. Codziennie trzeba ćwiczyć również prawidłowe oddychanie. Specjalne ćwiczenia pomagają zwiększyć pojemność płuc i usprawnić cały proces oddychania. Rehabilitacja musi trwać nawet kilka tygodni, aby pacjent mógł poczuć się lepiej. Niektóre osoby wymagają większego wsparcia. Każdy przypadek rozpatrywany jest w indywidualny sposób. Można sprawdzić, które narządy zostały uszkodzone. Stosuje się metody, które pozwalają odzyskać zdrowie.

Bardzo wiele osób stara się robić wszystko, aby nie zachorować na COVID. Czasem jednak mimo starań nie udaje się wytrwać w zdrowiu. Często to przypadek decyduje o tym, czy zachorujemy. Osoby, które wygrały walkę z wirusem, czeka długa rehabilitacja. Na szczęście powstaje coraz więcej miejsc, w których można szukać profesjonalnej pomocy. Większość zabiegów jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wystarczy zgłosić się do lekarza rodzinnego po odpowiednie skierowanie i można zacząć korzystać z pomocy doświadczonych specjalistów.