Beton licowy to dość twardy rodzaj betonu, jednak wiadomo, że impregnacja jest przydatna. Jeśli wykonamy taki zabieg, nie będziemy mieć problemu z wieloma rzeczami, takimi jak pękanie surowca po czasie. Całą impregnację wykonujemy już na etapie mieszania betonu. To tam najczęściej dodaje się specjalnych substancji, które sprawiają, że struktura betonu robi się bardziej jednolita, a co za tym idzie, jego wytrzymałość wzrasta nawet o czterdzieści pięć procent. To niesamowicie dobry wynik w tym przypadku.

Jak zaimpregnować beton licowy?

skuteczna impregnacja betonu licowegoNajprostszy sposób polega na wymieszaniu dwóch impregnatów do betonu, przez co uzyskamy bardzo dobry efekt. Kupuje się je zazwyczaj w hipermarketach budowlanych. Pierwszy z preparatów jest na bazie żywicy klonowej, natomiast drugi na bzie butaprenu. Dzięki temu po wymieszaniu otrzymujemy bardzo mocną mieszankę do impregnacji, miesza się w proporcji pół na pół, a na jeden kubik betonu potrzeba siedemset mililitrów środka do impregnacji już po wymieszaniu. Jeśli chcemy, aby nasza skuteczna impregnacja betonu licowego byłą jeszcze lepsza, na etapie jego mieszania postarajmy się trochę rozwodnić beton, najlepiej dolewając nieco za dużo wody. Dopiero potem wlewamy impregnat i dosypujemy piasek. Wszystko zostanie wymieszane ta, jak powinno. Innym sposobem impregnacji jest użycie specjalnej farby podczas szlifowania betonu licowego, jednak z tego korzysta się dużo rzadziej. Najlepiej jest stosować tą pierwszą metodę. Impregnacja takiego betonu to nie jest zabieg szczególnie trudny, ani kosztowny. Jednak na pewno wszyscy się zgodzą, że warto jest zająć się taką impregnacją, ponieważ dzięki temu wzmacniamy nasz beton i sprawiamy, że przez wiele lat nie będzie on się kruszy, pękał, ani tracił swojej powłoki zewnętrznej. Zwłaszcza jeśli wykorzystanie naszego betonu licowego jest głównie dekoracyjne i na tym nam przede wszystkim zależy. Wtedy nie ma problemu z naprawami betonu, które przecież też mogłyby być kosztowne po pewnym czasie.

Do impregnacji betonu warto jest używać dobrych środków, które naprawdę działają. Można poszukać w internecie przepisów na to, jak zrobić najlepszy impregnat. Kupimy je także gotowe w hipermarketach budowlanych. Warto jest pamiętać o tym, że dobre impregnaty mogą kosztować nieco więcej, ale ich skuteczność również jest wyższa. nawet beton może zostać prawidłowo zaimpregnowany jeśli skorzystamy z dobrych środków, które są do tego przeznaczone i wielokrotnie przetestowane przez specjalistów od budownictwa i dekoracji.