Od dawna zastanawiałem się nad tym jak działają sauny na podczerwień a najbardziej chyba wtedy, kiedy przychodziłem do mojego znajomego z dzieciństwa, który dawno bardzo się wybudował i teraz miał różne takie udogodnienia u siebie. Z miłą chęcią z tego wszystkiego korzystałem zawsze, jak zapraszał mnie do siebie na obiad. Po obiedzie udawaliśmy się do jego strefy relaksu, gdzie znajdowała się sauna, która jak się dowiedziałem na samym początku działa na podczerwień, więc trochę inaczej.

Działanie sauny na podczerwień

sauny na podczerwień producentKażda sauna działa tak naprawdę inaczej. Jedna jest na węgielki, które trzeba podlewać i jest to tak zwana sauna sucha. Jeszcze jest sauna mokra – z tych bardziej popularnych – ale teraz, ostatnimi czasy coraz więcej osób decyduje się właśnie na sauny od producenta, działające na podczerwień. W dzisiejszych czasach jednak mogę powiedzieć, że takie sauny to nowość. Mnie osobiście bardzo mocno zainteresowały sauny na podczerwień – producent na pewno będzie miał o nich co nieco do powiedzenia. Decydując się na konkretny model sauny mój znajomy wiedział, że cena gra tutaj ważną rolę. On jeszcze był takim pasjonatem rozwiązań tego rodzaju, że powiedział, że specjalnie zlecił zamontowanie odpowiedniego systemu nagłośnienia, aby będąc w saunie móc się zrelaksować przy odpowiednich rytmach. Uważałem, że to było już za dużo, ale wiadomo, każdy robi po swojemu i tak, aby dla niego było przyjemnie. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się coś takiego samodzielnie zrobić, ale na razie na pewno nie miałem na to funduszy. Zostało mi więc siedzieć u znajomego i cieszyć się z tego, że on przynajmniej ma działającą saunę. Wiedziałem też, że będę mógł do niego przyjeżdżać praktycznie wtedy, kiedy chcę, więc nie musiałem, póki co we własną saunę inwestować. Szkoda, bo faktycznie Infrared to firma, która bardzo dobrze potrafiła połączyć cenę z jakością, więc na pewno będzie warto w to pójść kiedyś, jak nastaną dla mnie lepsze czasy.

W większości przypadków faktycznie klienci decydują się na sauny od tej firmy z tego względu, że działają na prąd. Jeśli zastanawiacie się nad przebudowaniem swojego mieszkania to faktycznie mogę wam powiedzieć, że jest to bardzo dobra opcja zwłaszcza jeśli chodzi o sauny. Podsumowując to wszystko na pewno wiem, że warto jest postawić na taką saunę, która jak sami zobaczycie da wam bardzo dużo i przyniesie sporo korzyści. Na pewno jeśli kiedykolwiek będziecie dysponowali odpowiednim budżetem to zobaczycie, że sauna to świetna opcja na wydanie tych pieniędzy.

 

Kategorie: Dom i Ogród