Często nie chcemy nawet myśleć o tym, w jaki sposób zostaniemy pogrzebani i jak będzie wyglądał nasz nagrobek. Faktem jest jednak to, że wszyscy jesteśmy śmiertelni i istnieje możliwość wcześniejszego zamówienia sobie miejsca na cmentarzu oraz stworzenia pomnika. Do prowadzonego przede mnie zakładu przerobu kamienia naturalnego coraz częściej przychodzą nie tylko rodziny zmarłych, ale także osoby, które już pogodziły się ze zbliżającą się śmiercią i pragną za życia wykonać pewne formalne kroki związane ze swoim pochówkiem.

Zamówienie i montaż nagrobka

nagrobki bydgoszczKlientami mojej firmy są bardzo różne osoby. Dla jednych wygląd pomnika nie ma kompletnie żadnego znaczenia, więc zamawiają najtańsze i najprostsze wyroby, z kolei inni gustują w wielkich sarkofagach z wieloma zdobieniami. Należy na wstępie zaznaczyć, że to kwestia bardzo indywidualna i najważniejsze jest uszanowanie woli klientów, niezależnie od tego, jaka by ona nie była. Jeśli chodzi o dobrej jakości nagrobki Bydgoszcz jest miastem, w którym znajdziemy wiele tego typu wyrobów. Oprócz mojego zakładu kamieniarskiego funkcjonują także trzy inne, które także posiadają świetnej jakości asortyment. Chodzi oczywiście przede wszystkim o rodzaj kamienia oraz sposób jego obróbki. Moja firma jednak nieco wyróżnia się od pozostałych, ponieważ oferuje szeroki zakres usług dodatkowych. Nie chodzi zatem tylko o kwestię wykonania pięknego pomnika oraz jego zamontowanie na cmentarzu, ale także między innymi o całą procedurę zezwoleń. Ma to szczególne znacznie w przypadku osób, które muszą pochować bliską osobę, pomimo że znajdują się poza granicami naszego kraju. Załatwiamy wówczas wszelkie formalności drogą telefoniczną lub mailową. Na życzenie klienta po zamontowaniu konkretnego typu pomnika wykonujemy nawet profesjonale sesje zdjęciowe z całej usługi. Gwarantujemy zawsze bardzo krótkie terminy montażu płyt nagrobnych. Na prośbę zleceniodawców możemy postawić pomnik nawet w kilka dni. Istotne jest także to, że kredytujemy zakup naszych towarów na odległość np. poprzez SMS-y, a nasze produkty wyposażamy w długoletnie gwarancje.

Prowadzenie zakładu kamieniarskiego specjalizującego się w produkcji i montażu nagrobków nie jest rzeczą prostą. Niestety na co dzień w takiej pracy muszę stykać się ze śmiercią. Cieszy mnie jedynie to, że mogę dać rodzinom, które straciły kogoś bliskiego odrobinę wsparcia oraz z najwyższą dbałością stworzyć dla zmarłego dobrej jakości pomnik. W mojej pracy liczy się przede wszystkim wsłuchanie się w potrzeby drugiego człowieka i reagowania na wszelkie zachcianki klientów.