Związki i małżeństwa, którym doskwierają kryzysy związane z przemijaniem i czasem to bardzo częsty temat rozważań psychologów w dzisiejszych czasach. Tego typu tematy coraz częściej poruszane są również w przypadku programów śniadaniowych, czy też powstają nawet specjalnie poświęcone temu programy i filmy dokumentalne i para dokumentalne. Wiele małżeństw boryka się z takimi problemami, a rozwiązania proponowane przez specjalistów wcale nie są takie proste w praktyce jak mogłoby się to wydawać.

Jak rozkochać w sobie żonę?

jak rozkochać żonę na nowoNajczęstszym problemem małżeństw dzisiaj jest przemijanie i kłopoty finansowe. Według badań najczęstszym powodem rozwodów na świecie jest problem ze spłacaniem kredytów, w większości hipotecznych. Często dochodzi do tego, że zapominamy jak to było przed ślubem. Do naszych związków wkrada się codzienna rutyna, która potrafi zabić nawet najgorętsze uczucie. Widząc co dzieje się z ich związkiem wielu mężczyzn zadaje sobie pytanie, jak rozkochać żonę na nowo? Na pewno dużym i decydującym krokiem jest zauważenie, że coś dzieje się nie tak. To jak się do siebie odnosimy po dłuższym stażu małżeńskim, i jak się sobą zajmujemy jest  bardzo istotne. Chcielibyśmy aby zawsze było tak pięknie, jak na początku znajomości, bez zobowiązań i bez przykrych obowiązków z którymi codziennie musimy się zmagać. Czasem warto zapomnieć o tym, ile to już lat ze sobą jesteśmy, podejść do kwestii mijającego czasu z dystansem. Czas na każdym pozostawia ślad, ale to że ty jako mężczyzna się starzejesz też jest istotne. Musisz o tym pamiętać, zwłaszcza wtedy gdy nagle zacznie ci przeszkadzać, że żona nie wygląda jak kiedyś, ale i nie zachowuje się jak kiedyś. W związku z rutyną zapominamy o sobie, przełam ją zatem i zaskocz miło swoją żonę. Przygotuj dla niej gorącą kąpiel i pyszną kolację. Zabierz ją w nieznaną podróż, nie zdradzając szczegółów wycieczki, tak aby poczuła się młoda jak kiedyś. Odkrywanie wspólnie nowych miejsc to znakomity sposób na spędzanie wspólnie czasu ale i na odkrywanie samych siebie na nowo i ponownego zakochania się! Kto wie, może nie znałeś swojej żony od tej strony.

Tego typu działania mogą nawet uratować związek przez rozpadem. Kryzys wieku średniego to często próba dla wielu związków. Ważne jest aby być wtedy razem, gdy dzieci są trochę większe i najbardziej potrzebują wzorców do naśladowania. Zrób to dla niej i dla siebie, abyście się pokochali i odkryli siebie na nowo. Kolejna okazja może się już nie przytrafić, a życie jest kruche i szybko przemija.