Jak zapewne każdemu wiadomo posiadanie własnego pieska, wiąże się z dużą odpowiedzialnością oraz ważnymi obowiązkami. Oczywiście oprócz karmieni, regularnych spacerów czy wyczesywanie sierści, bardzo ważna jest również zabawa z naszym pupilem. W jej trakcie pies się rozwija oraz pozbywa się nadmiernej energii.

Czas z psem – zabawki węchowe

polecane zabawki węchowePies to zwierzę, które posiada bardzo dobrze rozwinięty zmysł węchu, jednak jako właściciele powinniśmy o niego sukcesywnie dbać. Świetną pomocą okazują się zabawy zapachowe, które rozbudzają naturalne zachowania psa, a także pobudzają jego umysł poprzez zabawę. Obecnie na rynku w wielu sklepach stacjonarnych, jak również internetowych znajdziemy polecane zabawki węchowe, których oferta jest naprawdę bogata, dlatego nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla swojego psa. Podczas zakupów powinniśmy zwrócić uwagę na rozmiar zabawek, by odpowiednio dopasować je do wielkości naszego pupila. Istotny będzie również wiek psa podczas wyboru ciekawych gadżetów, znacznie inne dla szczeniąt, a inne dla psów seniorów. Ważne, aby wybierać sprawdzonych producentów, którzy w swojej ofercie przedstawiają dobrej jakości zabawki dla psów, wykonane z materiałów trwałych i odpornych nawet na intensywne gryzienie. Do jednych z najbardziej popularnych zabawek dla psów zalicza się matę węchową, którą można wykorzystać na różne ciekawe sposoby. Zaletą maty jest jej uniwersalność, ponieważ jest odpowiednia dla szczeniaków, dorosłych lub nieco starszych już psów. Jak działa mata węchowa? To właśnie w niej chowamy przed psem różne ciekawe smakołyki, tak aby nie były widoczne. Pies powinien wyczuć smak, nie widząc go, dlatego jest zmuszony użyć swego zmysłu węchu. W sklepach oprócz specjalnych mat dla psów znajdziemy również przeróżne zabawki interaktywne, które również nasz pies szybko pokocha. Przykładem mogą być kule lub gryzaki, w których możemy umieścić ulubione przysmaki. Jeżeli zadbamy o regularną zabawę z naszym psem, z pewnością sprawimy, że będzie on szczęśliwy, spełniony oraz spokojny, a nas będzie rozpierać duma, że jesteśmy idealnym i dobrym właścicielem dla swojego pupila.

Podczas zabawy z psem powinniśmy również pamiętać, aby w odpowiednim momencie wymienić zużyte lub zepsute już zabawki, które mogą stać się dla niego niebezpieczne. Poświęcając psu dużo uwagi, której bardzo potrzebuje, wzmacniamy z nim więź emocjonalną. Ważne, aby zabawki były zawsze ciekawe oraz bezpieczne, jak również powinny dbać o prawidłowy rozwój naszego pupila.