Wygrywając jakieś zawody najczęściej otrzymujemy medale i puchary, jeśli zajęliśmy któreś z miejsc na podium. Alternatywą dla nich jest statuetka zwycięzcy, która może przybrać charakter utożsamiony z rodzajem przeprowadzonych zawodów. Sklepy z tego typu nagrodami rejestrują w ostatnim czasie bardzo duże nasilenie zakupu tego typu statuetek i dlatego wzbogacają swoje oferty o różne rodzaje na każdą okazję związaną z zawodami.

Eleganckie statuetki na zamówienie

elegancka statuetka na zamówienieStatuetka to także coś podobnego do pucharu, jednak zamiast kielicha umieszczonego na podstawie mamy rzeźbę. Najczęściej pozłacaną i oddającą charakter zawodów. Co kryje się pod pojęciem oddawania charakteru zawodów? Otóż rzeźba, która jest umieszczona na statuetce nawiązuje do nich. Na przykład jeśli odbyły się zawody jazdy konnej to statuetka przedstawia najczęściej sylwetkę jeźdźca na koniu, natomiast w zawodach strzeleckich będzie przedstawiała strzelca. Takie utożsamianie statuetki ma jeszcze jeden plus związany z tym, że pośród wszystkich nagród, które będziemy posiadać na półce będą się one odznaczać i z daleka będzie widać w czym jesteśmy tacy dobrzy. Osoby, które organizują zawody poszukują gotowych statuetek w sklepach, które zajmują się sprzedażą nagród. Jako, że liczba dyscyplin sportowych jest ogromna to nie zawsze odpowiednia statuetka znajduje się na stanie. Najczęściej trzeba ją wcześniej zamówić. Taka elegancka statuetka na zamówienie jest już dostępna w sklepie po kilku dniach, gdyż punkty sprzedaży posiadają stałe umowy z producentami i są w stanie szybko zrealizować zlecenie. Statuetki są droższe od pucharów, gdyż znacznie trudniej je zrobić. Te najładniejsze to już prawdziwe dzieła sztuki, gdyż posiadają wiele skomplikowanych detali, których nie powstydziłyby się największe światowe pomniki. Elementy twarzy, czy trzymanych przedmiotów oraz sylwetki to najważniejsze detale, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze.

Na rynku oczywiście można też zakupić najtańsze wersje statuetek, i to już za kilka złotych, jednak ich jakość nie wzbudza zachwytu. Kiepsko wykonane, z małą ilością detalów często przypominają tylko karykaturę ludzkich postaci, niekiedy nawet w niczym ich nie przypominają. Taka tandetna nagroda nie zawsze przyjmie się wśród zwycięzców i będzie oznaczała brak szacunku organizatorów konkursu. Lepiej jest poszukać czegoś wyjątkowego, tym bardziej, że zazwyczaj oferuje się ją zwycięzcom tylko za zajęcie pierwszego miejsca. Nie będzie to w skali konkursu na pewno duży wydatek.