Gdy brałam udział w wypadku samochodowym, wydawało mi się, że najważniejsze jest to, że ja wyszłam z tego bez większych obrażeń. Oczywiście dalej uważam, że zdrowie jest w tym wszystkim najcenniejsze, jednak nie spodziewałam się, że zniszczenie mojego samochodu, w momencie kiedy wypadek nie był z mojej winy, przysporzy mi tylu problemów. Okazało się, że ubezpieczyciel wycenił szkodę zbyt nisko, w związku z czym nie byłam w stanie kupić innego samochodu. W takiej sytuacji musiałam poszukać pomocy specjalisty.

Odszkodowanie dostosowane do strat

odszkodowania z SosnowcaMuszę przyznać, że w momencie gdy zobaczyłam wycenę mojej szkody, myślałam, że to jakiś żart. Samochód, który w wyniku wypadku uległ całkowitemu uszkodzeniu nie był nowy, jednak jego wartość wynosiła kilkanaście tysięcy złotych. Ubezpieczyciel zdecydował jednak, że w przypadku starego, jego zdaniem samochodu, należą mi się trzy tysiące rekompensaty. Na szczęście gdy brane są pod uwagę odszkodowania z Sosnowca, na rynku działa doskonały specjalista, który pomógł mi z moim problemem. Początkowo zgłosiłam się do niego pełna wątpliwości. Faktycznie, to co zostało z mojego samochodu był warte nawet mniej, niż te trzy tysiące, które wypłacił mi ubezpieczyciel. Specjalista od odszkodowań wyjaśnił mi jednak, że ubezpieczyciel nie odkupuje ode mnie starego samochodu, tylko ma mi zrekompensować jego wartość z czasu przed wypadkiem. Co więcej, poinformował mnie, że mogę zdecydować się na wynajęcie własnego rzeczoznawcy, a w przypadku wygranej (co do której nie miał wątpliwości), sąd nakaże pokrycie kosztów ekspertyzy ubezpieczycielowi, gdyż w tym przypadku konieczność opłacenia eksperta była spowodowana jego działaniami. Bardzo istotny był dla mnie fakt, że mój pełnomocnik uczestniczył ze mną we wszystkich czynnościach, dzięki czemu odczuwałam zdecydowanie mniejszy stres. On również polecił mi rzeczoznawcę, który jest jednocześnie biegłym sądowym, dzięki czemu opinia była najwyższej jakości. Uczestniczył również w oględzinach, a następnie zajął się wszystkimi kwestiami formalnymi.

Ubezpieczenia i odszkodowanie nie są łatwym tematem. Czasem człowiek jest w stanie zwątpić w logiczne wyjaśnienia, gdyż wydaje mu się, że co do zasady, odszkodowanie powinno być uczciwe. Czasem niestety wartość odszkodowań jest zaniżona, a wtedy już potrzebna jest pomoc eksperta. Bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć dobrego specjalistę w tym zakresie, który miał już doświadczenie w sprawach tego typu i pomógł mi w znalezieniu najbardziej dla mnie korzystnej drogi.