Urządzenia te są niewiele większe od elektronicznego papierosa, dlatego na pierwszy rzut oka łatwo je ze sobą pomylić. Obecnie waporyzatory, w zależności od zastosowanej technologii, mogą być naprawdę niewielkich rozmiarów. Do czego służą? Dla tych, którzy jeszcze nie poznali tego ciekawego urządzenia, śpieszę z wyjaśnieniem. Otóż waporyzatory to urządzenia służące, jak sama nazwa wskazuje, do waporyzacji, czyli innymi słowy, inhalacji mieszanek ziołowych. Obecnie ogromną popularnością cieszy się susz CBD, produkowany z konopi siewnych, który to właśnie poddawany jest przez swoich zwolenników waporyzacji.

 Wdychaj czystą przyjemność z waporyzatora

waporyzatorJeśli zatem jesteś jedną z tych osób, które na własnej skórze chcą przekonać się o pozytywnym wpływie CBD na swój organizm, lub też zmagasz się z problemami zdrowotnymi i szukasz ukojenia i pomocy w tym właśnie związku, dobrze trafiłeś. Jedną z metod na czerpanie korzyści z tej cennej substancji jest właśnie waporyzacja. Możesz oczywiście posłużyć się klasycznym paleniem, jednak byłoby to dość niedorzeczne. Dym i uwalniane szkodliwe substancje podczas procesu spalania, nie mają nic wspólnego z poprawą stanu zdrowia. Spalając susz ziołowy, z jednej strony sobie pomagasz, z drugiej zaś szkodzisz. Gdzie tu sens i logika? Skupmy się zatem na waporyzacji. Jest to proces, który ma na celu uwolnienie cennych substancji aktywnych z posiadanego suszu, bez konieczności spalania go. Jak dokładnie odbywa się ten proces? Otóż waporyzator podgrzewa susz do ustalonej wcześniej temperatury, przy której uwalniane są substancje aktywne w postaci pary, wdychanej przez użytkownika. Wszystko to bez trującego dymu i produktów spalania, zalegających później w płucach. Czysto, zdrowo, wygodnie i przyjemnie. Najczęściej spotykanym urządzeniem tego typu jest waporyzator przenośny. Jest tak niewielki, że możemy go mieć zawsze przy sobie. Działa na baterie, dlatego aby nie przeżyć rozczarowania i aby nie odmówił nam posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie, warto zaopatrzyć się w dodatkowy akumulator. Takiego problemu nie uświadczymy w waporyzatorze stacjonarnym, który podłączamy do sieci. Jednak, ze względu na swoje gabaryty, jest to urządzenie wyłącznie do użytku domowego.

Urządzenia te różnią się między sobą również zastosowaną technologią, a dokładniej metodą podgrzewania suszu. Ze względu na to, dzielimy je na konwekcyjne i kondukcyjne. Warto o tym pamiętać i zaczerpnąć stosownej wiedzy przed dokonaniem zakupu. Istnieje również podział na waporyzatory sesyjne i on-demand. Tutaj chodzi głównie o różnicę między jedną długą sesją waporyzacji, a krótkimi szybkimi inhalacjami „w biegu”. Wybór jest ogromny, jeszcze większe możliwości, a wszystko po to, aby móc zdrowo i komfortowo korzystać z naturalnych właściwości ulubionego suszu.