Pewne metody działania z pożywieniem są nadal wykorzystywane, chociaż znamy je od bardzo dawna i wcale nie musi tutaj chodzić o standardową obróbkę termiczną polegającą na pieczeniu różnych mięs na ogniu. W wielu kulturach suszenie produktów spożywczych było i jest nadal skuteczną metodą zapewnienia mu świeżości przez bardzo długi czas. Pojęcie świeżości jest w tym przypadku rozumiane przede wszystkim jako doskonały smak i możliwość bezpiecznego spożywania. W procesie suszenia owoców i innych produktów używa się teraz przede wszystkim rozgrzanego powietrza. Bez problemu w sklepie ze sprzętem AGD można kupić suszarkę przystosowaną do domowego użytku.

Dlaczego kupujemy hurtowo orzechy?

suszone owoce i orzechy hurtDobrej jakości owoce mają naprawdę szeroki zakres zastosowań i odważny kucharz wie, że taki składnik można swobodnie stosować jako dodatek do naprawdę wielu potraw, ponieważ znakomicie łączy się z innymi dodatkami. Przed dodaniem czegoś takiego trzeba jednak koniecznie pamiętać, że pojęcie suszonych owoców jest bardzo ogólne, bo można teraz przecież kupować owoce różnych gatunków i w związku z tym oczywiste jest to, że będą się one od siebie różniły smakiem. Jabłka, śliwki czy gruszki można z powodzeniem stosować, wtedy gdy kucharzowi zależy na tym, żeby po trawie znalazło się coś o lekko słodkim smaku. Intensywność smaku zależy oczywiście od ilości zastosowanego w danym momencie produktu. W zależności od przepisu pewne suszone owoce można przed użyciem namoczyć w wodzie, bo wtedy z większą objętość i nadal zachowają swój doskonały smak. Jeżeli chodzi o suszone owoce i orzechy hurt, jest ofertą skierowaną teraz nie tylko do nabywców którzy zajmą się ich dalszą dystrybucją, ale również do osób prywatnych. To wszystko zostało bowiem przygotowane przez producenta w taki sposób, że te znakomite produkty mogą być przechowywane i na pewno w żaden sposób nie stracą na jakości. Ważny szczegół dotyczący suszonych owoców będzie związany z tym, że są one wyjątkowo lekkie, więc kupując coś takiego na wagę, można za niewielką kwotę otrzymać dużą ilość produktu.

Doskonałym pod względem jakości produktem należącym do kategorii suszonych owoców będzie z całą pewnością żurawina. Warto zwrócić uwagę również na orzechy, ponieważ są one znakomitym źródłem wielu ważnych dla organizmu substancji i doskonale smakują nawet jako przekąska o dosłownie każdej porze. Produkty takie jak orzechy czy suszone śliwki mogą być przecież znakomitą alternatywą dla słodyczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z orzechów i owoców uczynić składnik ciasta. Można je przecież pokroić.