Prywatne baseny wodne przy domach jednorodzinnych nie są już obecnie luksusem na który mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi obywatele. Ceny takich instalacji spadły na tyle mocno, że średniej wielkości basen można już wybudować za wartość dobrego samochodu osobowego. Wpłynęło to mocno na ilość basenów budowanych wokół domu, gdyż każdy kto marzył dawniej o pływaniu we własnym akwenie ma już do tego całkiem rozsądny dostęp. O dobrym basenie nie świadczy jednak jego wielkość czy też głębokość, ale całokształt instalacji basenowej.

Wybór najlepszych instalacji basenowych

najlepsze instalacje basenoweBasen to nie tylko płytki ułożone w formie akwenu wodnego, ani gotowe formy do wkopania w ziemię. Aby woda w basenie zachowała swoje właściwości i piękny błękitny kolor należy zadbać o komplet urządzeń do automatycznego zarządzania wodą w basenie. Woda pozostawiona w basenie sama sobie po pewnym czasie zacznie gnić, a na jej powierzchni pojawią się glony, kolor wody stanie się zielony, a temperatura wody nie będzie do zniesienia. Te problemy raczej uniemożliwią kąpiel w niecce basenowej a zaniedbany basen zamiast ozdoby przyczyni się do złego wizerunku naszego domu. Aby temu zaradzić należy basen wyposażyć w najlepsze instalacje basenowe jakie są dostępne na rynku. Wybór najlepszych urządzeń sprawi, że basen zamiast monotonnego obowiązku stanie się czystą przyjemnością. Urządzeniami, które wpływają na jakość wody w basenie to między innymi liczna instalacja wodna i hydrauliczna służąca do pompowania i wypompowywania wody w basenie, która służy do jego napełniania i opróżniania bez konieczności użycia węża. Dobre instalacje są wystarczająco wydajne aby napełnianie nie trwało całego dnia. Istotna jest również instalacja filtracyjna i uzdatniająca, która będzie dbała o dobre parametry jakościowe wody w basenie i jej klarowny wygląd. Trzecim najważniejszym elementem w najlepszych instalacjach jest system ogrzewania wody, który w najtańszych instalacjach oparty jest na grzałkach elektrycznych wody lub systemu rurowemu połączonemu z instalacją grzewczą. W nowszych i bardziej nowoczesnych instalacjach wykorzystuje się do tego celu pompy ciekła, które wydajnie i ekonomicznie utrzymają temperaturę wody w basenie na odpowiednim poziomie.

Całość instalacji jest połączona razem i podpięta z systemem automatyki, który odpowiednio zaprogramowany sam nadzoruje przebieg pracy urządzeń. Oczywiście dobry system instalacji basenowej powinien być uzupełniony również urządzeniami akcesoryjnymi takimi jak barierki, drabinki czy na przykład trampoliny do skoków do basenu. Oczywiście wszystkie urządzenia można indywidualnie dopasować do własnych potrzeb.

Kategorie: Dom i Ogród